Zamknij

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię

Karolina Piotrowska
16.12.2019 16:06

Jaka pogoda na Święta 2019 jest zapowiadana przez synoptyków? Sprawdzamy długoterminową prognozę pogody na Boże Narodzenie i Wigilię oraz czy spadnie śnieg i będą to tak zwane białe święta m.in. w Warszawie, w Zakopanem czy w Gdańsku.

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię
fot. Shutterstock

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię. Sprawdzamy, czy możemy liczyć w tym roku na białe święta, czy jednak będzie ciepło i słonecznie oraz jaka będzie pogoda na Święta 2019 w Warszawie, Zakopanem czy Gdańsku.

Zima 2019 - pogoda w Polsce i prognoza długoterminowa: jaka będzie zima 2019/2020?

Pogoda na Święta 2019 - długoterminowa prognoza pogody na Wigilię

Jak możemy zobaczyć w długoterminowej prognozie pogody na Święta 2019, w Wigilię w całej Polsce mają pojawić się opady deszczu, bardzo duże zachmurzenie, a prędkość wiatru może sięgać nawet do 20 km/h. W centrum kraju temperatura w ciągu dnia utrzyma się na poziomie od 10 do 12 stopni, a w nocy może wynieść nawet 10 stopni Celsjusza. Na północy i południu kraju będzie chłodniej - zarówno nad morzem, jak i w górach termometry wskażą maksymalnie 6 stopni w dzień i 5 stopni w nocy. 

Zimowa przerwa świąteczna 2019 - kiedy wolne od szkoły? [BOŻE NARODZENIE]

Długoterminowa prognoza pogody na Boże Narodzenie - pogoda na Święta 2019

Jeśli chodzi o prognozę pogody na święta Bożego Narodzenia 2019, m.in. w Warszawie czy Gdańsku zrobi się trochę chłodniej, jednak nadal mogą występować silne opady deszczu i duże zachmurzenie. Termometry w ciągu dnia w centrum i na północy Polski wskażą maksymalnie 8 stopni, natomiast w nocy maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

W górach przez wszystkie trzy dni świąteczne temperatury będą utrzymywać się na podobnym poziomie w ciągu dnia i w nocy. Pod koniec tygodnia mogą pojawić się opady śniegu, a temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza. 

Kiedy spadnie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na koniec 2019 roku

Długoterminowa prognoza pogody na Święta 2019 oraz zapowiedzi synoptyków sugerują, że niestety w Boże Narodzenie i Wigilię czeka nas raczej sporo słońca i mało deszczu, jednak temperatury będą niskie. Warto jednak na bieżąco śledzić aktualne zmiany i prognozę pogody, bo poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć i być może w Polsce pojawi się śnieg na Święta 2019.

Kiedy spadnie śnieg w 2019 roku w Polsce? [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]

Ferie zimowe 2020: KALENDARZ. Kiedy są ferie w poszczególnych województwach 2019/2020?

RadioZET.pl/KP