Zamknij

Henry Cavill - kim jest serialowy Wiedźmin? [żona, wzrost, Instagram]

Redakcja
11.10.2018 09:57
Henry Cavill - kim jest serialowy Wiedźmin? [żona, wzrost, Instagram]
fot. ALEX EDELMAN/AFP/EASTNEWS

Henry Cavill w "Wiedźminie" Netflixa wcieli się w główną rolę Geralta z Rivii. Serial wyreżyserowany zostanie na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Co warto wiedzieć o brytyjskim aktorze? Przedstawiamy najważniejsze informacje - jego życiorys oraz osiągnięcia i sprawdzamy, kim jest Henry Caviil. 

Kim jest Henry Cavill? Żona, wzrost, Instagram oraz inne informacje na temat brytyjskiego aktora, który wcieli się w tytułową postać Wiedźmina, można znaleźć poniżej.

» Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera serialu? [OBSADA, DATA PREMIERY] «

Henry Cavill w "Wiedźminie" Netflixa

Henry Cavill w serialu "Wiedźmin" Netflixa zagra główną rolę Geralta z Rivii, czyli tytułowego Wiedźmina. Informację na ten temat we wtorek, 4 września podano na oficjalnym profilu platformy Netflix na Facebooku. Potwierdził ją także sam aktor, zamieszczając post w swoich mediach społecznościowych.

netflix
fot.

"Wiedźmin" na Netflixie będzie składać się z kilku sezonów. Pierwszy będzie liczyć osiem odcinków. Producentem wykonawczym oraz reżyserem połowy odcinków został Alik Sakharow. Po dwa epizody wyreżyserują Alex Garcia Lopez oraz Charlotte Brandstrom. Serial powstanie na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego.

Henry Cavill - kim jest serialowy Wiedźmin?

Henry Cavill urodził się 5 maja 1983 roku w Jersey. Brytyjski aktor zadebiutował na ekranie w filmie "Laguna" w 2001 roku. Rok później zagrał w ekranizacji powieści Aleksandra Dumasa "Hrabia Monte Christo". Możemy go także kojarzyć z roli myśliwego w kinowej adaptacji baśni "Czerwony Kapturek" (2004). Pojawił się także na castingach do głównych ról w popularnych filmach - "Superman: Powrót", "Casino Royale", "Mroczny rycerz" oraz "Zmierzch". Finalnie jednak angaż otrzymali inni aktorzy. To właśnie dlatego przez magazyn filmowy "Empire" został wybrany jako "najbardziej pechowy człowiek w Hollywood".

Od 2009 jego kariera znowu nabrała tempa. Henry Cavill zagrał w filmie Woody'ego Allena "Co nas kręci, co nas podnieca". Wystąpił także w takich produkcjach, jak "Immortals. Bogowie i herosi", "Człowiek ze stali", gdzie zagrał Supermana oraz w "Batman v Superman: Dawn of Justice".

Henry Cavill: żona, wzrost, Instagram

Henry Cavill ma 35 lat i 185 cm wzrostu. Brytyjski aktor spotykał się m.in. z Susie Redmond, Katie Hurst czy Paris Hilton. Był także zaręczony z Ellen Whitaker, angielską jeźdźczynią, specjalizującą się w skokach przez przeszkody. Para jednak rozstała się w 2012 roku. 

Henry Cavill na Instagramie jest pod nazwą: henrycavill. Chętnie zamieszcza tam zdjęcia z podróży czy planów filmowych. Obecnie na platformie obserwuje go ponad 6,3 mln osób!

1
fot.
2
fot.

RadioZET.pl/JW