Obserwuj w Google News

Flaga Polski - gdzie kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada? [SKLEPY]

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
08.11.2019 15:10
Zareaguj Reakcja

Tuż przed świętem państwowym wiele osób zastanawia się, gdzie kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada. Sprawdzamy, w których sklepach dostępne są akcesoria patriotyczne, kotyliony, flaga Polski do powieszenia i inne.

Gdzie kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada? [SKLEPY]
fot. Shutterstock

Gdzie kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada? Sklepy z akcesoriami patriotycznymi, flagami, kotylionami, w których możemy znaleźć m.in. flagę Polski do powieszenia. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje.

Hymn Polski - tekst oficjalny polskiego hymnu [CAŁY TEKST DO DRUKU]

Gdzie kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada lub inne święto państwowe?

Poniżej znajdziecie sklepy i miejsca, gdzie można kupić flagę Polski w Warszawie na 11 listopada i z okazji innych świąt państwowych. Jeśli jednak nie uda nam się wcześniej znaleźć i zakupić akcesoriów patriotycznych np. w niżej wymienionych miejscach, warto pamiętać, że będą one sprzedawane również w poniedziałek, 11 listopada w różnych częściach miasta na stoiskach. 

1. Placówki Poczty Polskiej

W większości placówek Poczty Polskiej można zakupić flagę Polski i różne akcesoria, m.in. kotyliony. Są one dostępne przez cały rok.

2. Sklepy stacjonarne (np. SMYK, Castorama, Leroy Merlin i inne)

Również w wielu sklepach typu Auchan, Carrefour, Tesco tuż przed Świętem Niepodległości i innymi świętami państwowymi można kupić flagę Polski i inne akcesoria, które przydadzą podczas obchodów. Warto wcześniej sprawdzić, czy w interesującym nas sklepie takie akcesoria znajdują się w ofercie - w mniejszych placówkach mogą być one niedostępne.

W Warszawie flagę Polski można zakupić również w tak zwanych sklepach specjalistycznych. Jeden z nich to np. Sklep z flagami i akcesoriami flagowymi, który znajduje się pod adresem Górczewska 228a, (lok. 4). 

Flaga Polski: jakie są oficjalne wymiary? Jak wieszać? Czy może wisieć pionowo? [Z ORŁEM, Z GODŁEM]

Jak wygląda i gdzie kupić flagę Polski do powieszenia?

Należy pamiętać, że według ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych flaga Polski jest to prostokątny płat tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 5:8, umieszczony na maszcie.

Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy, za flagę Polski uważany jest także wariant z godłem Polski, umieszczonym pośrodku białego pasa. Taki wariant używany jest m.in. przez przedstawicielstwa dyplomatyczne, konsulaty, porty, statki, samoloty, lotniska i inne polskie przedstawicielstwa czy instytucje za granicą. W pozostałych przypadkach oraz przez pozostałe podmioty używana powinna być tylko flaga państwowa.

RadioZET.pl/KP