Zamknij

Gdzie kupić choinkę sztuczną i żywą w doniczce w Warszawie? [SKLEPY]

09.12.2020 15:58

Już na kilka tygodni przed świętami wiele osób zaczyna szukać informacji o tym, gdzie kupić choinkę sztuczną i żywą w doniczce w Warszawie. Sklepy oferują bardzo duży wybór różnych rozmiarów i gatunków drzewek w bardzo zróżnicowanych cenach. W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.

Gdzie kupić choinkę sztuczną i żywą w doniczce w Warszawie? [SKLEPY]
fot. Pixabay

Gdzie kupić choinkę sztuczną i żywą w doniczce w Warszawie? Sklepy i miejsca, w których będzie można znaleźć choinki przed świętami - sprawdzamy, gdzie kupić sztuczną choinkę, ile kosztuje żywa choinka w doniczce i cięta oraz jakie są dostępne wysokości drzewek w popularnych sklepach.

Grudzień 2020 - święta: kiedy Wigilia, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt? [TERMINARZ]

Gdzie kupić sztuczną choinkę? [SKLEPY, CENY]

Sztuczne choinki małe i duże można kupić m.in. w popularnych marketach budowlanych oraz w sklepach z meblami typu:

  • Castorama
  • IKEA
  • Jysk
  • Leroy Merlin
  • OBI

Sztuczne choinki w Warszawie można kupić również w Empiku. Koszt zależy m.in. od sklepu, który wybierzemy, a także przede wszystkim od rozmiaru "drzewka". Cena sztucznej choinki waha się od 30 do nawet 350 złotych. Można znaleźć także modele za powyżej 600 zł - są to najczęściej choinki LED, które mają wbudowane lampki.

Wypożyczalnia choinek Volvo 2020 - o co chodzi, na czym polega akcja i do kiedy trwa?

Małe sztuczne choinki, które bardzo często posiadają dołączone dekoracje w postaci bombek i łańcuchów, można kupić już od 10 złotych do maksymalnie 50 złotych. Najczęściej mają one maksymalnie 30-50 centymetrów wysokości.

Kiedy ubrać choinkę w domu? [TRADYCJA W POLSCE, TERMIN]

Za ile i gdzie kupić żywą choinkę w doniczce i ciętą? [LISTA SKLEPÓW]

Żywe choinki w Warszawie bardzo często można kupić na stoiskach, które już na początku grudnia rozstawiają się w różnych miejscach w całym mieście. Oprócz tego drzewka dostępne są także w marketach budowlanych, m.in. w OBI, Leroy Merlin i innych, a także w szkółkach drzew. W tym roku wiele takich miejsc oferuje możliwość zamówienia choinki z dostawą prosto do domu.

Ceny żywych choinek są bardzo podobne do sztucznych drzewek - od 35 złotych za choinkę o wysokości powyżej 1 metra do nawet 250-300 zł za drzewka o wysokości około 2-2,5 metra. Cena żywej choinki zależy jednak przede wszystkim od gatunku, na który się zdecydujemy. Jednymi z najpopularniejszych są m.in. jodła kaukaska czy świerk srebrzysty.

Gdzie kupić ładne bombki plastikowe i szklane na choinkę? [SKLEPY, CENY]

Wiele osób zastanawia się, czy kupić sztuczną choinkę czy wybrać żywe drzewko. Tak naprawdę oba rozwiązania mają swoje wady i zalety - żywe drzewko może być wykorzystane tylko podczas jednych świąt, natomiast sztuczna choinka, jeśli będziemy odpowiednio o nią dbać, może posłużyć nawet kilka lub kilkanaście lat. Niestety, sztuczna choinka jest mniej przyjazna dla środowiska, dlatego warto przemyśleć swoją decyzję. Jeśli wybierzemy żywą choinkę w doniczce, po świętach możemy przesadzić ją np. do ogródka. Warto jednak przed zakupem sprawdzić, czy drzewko na pewno posiada korzenie i nie zostało po prostu ścięte i włożone w ziemię. Należy szukać oznaczenia "ukorzenione".

RadioZET.pl