Obserwuj w Google News

Grudzień 2020 - święta: kiedy Wigilia, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt? [TERMINARZ]

2 min. czytania
23.12.2020 12:52
Zareaguj Reakcja

Święta w grudniu 2020 to temat, na który informacji poszukuje wiele osób. Nic dziwnego, w końcu nie wszyscy dokładnie wiedzą, kiedy przypadają poszczególne święta, a odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy. Przedstawiamy szczegóły i sprawdzamy terminarz świąt w grudniu w 2020 roku.

Grudzień 2020 - święta: kiedy jest Wigilia, Boże Narodzenie, 2. dzień świąt? [TERMINARZ]
fot. SHUTTERSTOCK

Grudzień 2020 - święta: kiedy wypadają w tym miesiącu? Kiedy jest Wigilia, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt, Sylwester itd.? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy kalendarz świąt w grudniu 2020.

Grudzień 2020 - ŚWIĘTA. Kiedy jest Wigilia, Boże Narodzenie?

Informacji na temat tego, kiedy są święta w grudniu 2020, tradycyjnie nawet na kilka tygodni przed początkiem miesiąca, poszukuje wiele osób. Niektórzy chcą odpowiednio wcześniej wziąć ewentualny urlop w pracy, inni z kolei zastanawiają się, kiedy powinni zacząć świąteczne przygotowania, aby na spokojnie ze wszystkim zdążyć.

Grudzień 2020 - DNI WOLNE: kiedy wypada wolne od pracy i szkoły? [KALENDARZ]

Święta w 2020 roku rozpoczną się dokładnie w czwartek 24 grudnia, kiedy to przypada Wigilia. W tym dniu, choć nie jest on ustawowo wolny, wielu pracodawców skraca godziny pracy, pozwala - o ile to możliwe - na zdalne wykonywanie swoich obowiązków oraz przychylnie patrzy na wnioski urlopowe. Dzień później natomiast, czyli w piątek 25 grudnia przypada Boże Narodzenie. Kolejnego dnia w sobotę 26 grudnia jest natomiast tzw. drugi dzień świąt. Zarówno 25, jak i 26 grudnia są dniami ustawowo wolnymi.

Z uwagi jednak na to, że w tym roku 26 grudnia przypada w sobotę, to pracownikom przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy.

Czy za 26 grudnia 2020 należy się dzień wolny? [DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA]

Sylwester natomiast tradycyjnie przypadnie w ostatni dzień roku, czyli 31 grudnia. Z kolei dzień później 1 stycznia jest Nowy Rok, który jest dniem ustawowo wolnym.

Zimowa przerwa świąteczna 2020/21 - kiedy wolne w szkole? [BOŻE NARODZENIE]

Informacje na temat tego, kiedy zimowa przerwa świąteczna 2020/21 w szkole, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest nie tylko przez uczniów, którzy zastanawiają się, od kiedy zacznie się przysłowiowa laba w grudniu, ale i ich rodziców oraz nauczycieli. Długo wyczekiwana zimowa przerwa świąteczna 2020 w większości szkół rozpocznie się dokładnie w środę, 23 grudnia.

Przysłowiowa laba potrwa przez 12 dni, a uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek, 4 stycznia 2021 roku.

Zimowa przerwa świąteczna 2020/21 - kiedy dni wolne od szkoły i ile trwa? [KALENDARZ]

RadioZET.pl