Zamknij

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas i Jerzego Popiełuszki? [CMENTARZE]

30.10.2020 15:26

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas oraz Jerzego Popiełuszki? Takie pytania nawet na kilka dni przed datą Wszystkich Świętych zadają sobie wszyscy, którzy chcą odwiedzić groby tych znanych osób i zapalić na nich znicze. Poniżej można znaleźć dokładne informacje o cmentarzach i lokalizacjach grobów Anny Przybylskiej, Violetty Villas oraz Jerzego Popiełuszki.

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej, Violetty Villas i Jerzego Popiełuszki? [LOKALIZACJE]
fot. PIXABAY

Grób Anny Przybylskiej, grób Violetty Villas, grób Jerzego Popiełuszki - gdzie są zlokalizowane? Na jakim cmentarzu leżą te znane osoby? Jak trafić na ich groby? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, gdzie spoczywa Przybylska, Villas i Popiełuszko.

Gdzie jest grób Inki, Czesława Niemena, Andrzeja Wajdy i Zbigniewa Wodeckiego? [LOKALIZACJE]

Gdzie jest grób Anny Przybylskiej i jak go odnaleźć?

Wszystkich Świętych tradycyjnie przypadnie 1 listopada. W tym terminie, jak i dzień później, zwyczajowo odwiedza się cmentarze, ozdabia groby bliskich wiązankami, zapala znicze i modli się za zmarłych. Niektórzy w tym czasie decydują się także na odwiedzenie grobów znanych osób. To doskonała okazja, aby powspominać ich twórczość i historię oraz zapalić symboliczny znicz.

Grób Anny Przybylskiej zlokalizowany jest na Cmentarzu Parafialnym Św. Michała Archanioła w Gdyni Oksywiu. By dotrzeć do grobu Anny Przybylskiej, najprościej jest wejść bramą od ulicy Arciszewskiej. Grób znajduje się w drugiej alei od wejścia. Aktorka pochowana jest w grobie ze swoim ojcem, Bogdanem Przybylskim. 

Przypomnijmy, że Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku w Gdyni. Miała nowotwór trzustki

Grób Violetty Villas - gdzie się znajduje i jak do niego trafić?

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim. Wokalistka w chwili śmierci miała 73 lata. Grób Violetty Villas znajduje się na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie (kwatera 25). Aby odnaleźć miejsce pochówku artystki trzeba wejść na cmentarz bramą świętej Honoraty, a następnie skręcić w pierwszą alejkę w prawo. 

Wszystkich Świętych a Zaduszki - czym różnią się te święta i kiedy wypadają?

Warto dodać, że przez prawie rok w miejscu pochówku artystki nie było żadnego nagrobka. Jej rodzina prosiła wtedy fanów Violetty Villas o wsparcie finansowe. W 2012 roku synowi piosenkarki udało się zebrać niezbędne środki pieniężne i postawiono nagrobek, który wykonany został z granitu szwedzkiego i indyjskiego. 

Płyta jedna, jedyna została przez nas znaleziona w kolorze yelow india; jest w kolorze włosów mamy. Porwane brzegi symbolizują Jej skomplikowane życie. Kolorystyka całości nawiązuje do złotej, cekinowej sukni w której lubiła występować a dodatki, czarne buty i  czarne boa na szyi - oznajmił syn Violetty Villas, Krzysztof Gospodarek.

Tu spocznie Kora. Jak odnaleźć jej grób? [GALERIA]

Grób Jerzego Popiełuszki - gdzie jest?

Choć początkowo grób Jerzego Popiełuszki miał być zlokalizowany na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, to zarówno ks. Teofil Bogucki, czyli proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, jak i przyjaciele zmarłego poprosili prymasa Józefa Glempa, by ksiądz Popiełuszko mógł zostać pochowany przy kościele. Tak też się stało i grób Jerzego Popiełuszki zlokalizowany jest na terenie kościoła św. Stanisława Kostki przy ul. Stanisława Hozjusza 2 na warszawskim Żoliborzu. Grób znajduje się pod dużym drzewem, w okolicy wschodniego narożnika ogrodzonego terenu świątyni.

Wszystkich Świętych 2020 - Warszawa: utrudnienia, zmiany komunikacyjne, linie cmentarne

Grób Jerzego Popiełuszki ma kształt kurhanu z leżącą na nim płytą granitową w kształcie krzyża. Niedaleko miejsca pochówku, na jednym z drzew umieszczony jest krucyfiks. Grób księdza otoczony jest różańcem, który utworzony jest z polnych kamieni ułożonych w kształcie granic Polski. 

RadioZET.pl