Zamknij

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne w czerwcu? [DATA]

02.06.2021 14:51
Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne w czerwcu? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Długi weekend czerwcowy 2021 coraz bliżej. W związku z tym wiele osób poszukuje informacji na temat tego, kiedy jest wolne w czerwcu i jak wziąć urlop w tym miesiącu. Szczegółowe terminy i datę Bożego Ciała 2021, zamieszczamy poniżej. 

Długi weekend czerwcowy 2021 - kiedy jest wolne w czerwcu i Boże Ciało? Ile trwa długi weekend w tym miesiącu? Jak wziąć urlop w pracy, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy długi weekend w czerwcu w 2021 roku.

4 czerwca 2021 - wolne od pracy i szkoły w piątek, dzień po Bożym Ciele?

Długi weekend w czerwcu 2021 - kiedy jest Boże Ciało i wolne?

Informacje na temat tego, kiedy długi czerwcowy w 2021 roku, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten poruszany jest przede wszystkim przez osoby pracujące, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy i cieszyć się z jak największej liczby dni wolnych w tym miesiącu.

Długi weekend w czerwcu 2021 przypadnie na początku miesiąca. Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w tym roku jest w czwartek, 3 czerwca. Jest to oczywiście dzień ustawowo wolny od pracy. 

Choć dzień później, czyli piątek 4 czerwca już nie jest ustawowo wolny, to w tym terminie pracodawcy przychylniej patrzą na wnioski urlopowe pracowników lub przyzwalają - o ile jest taka możliwość - na pracę zdalną.

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY]

Kiedy długi weekend czerwcowy 2021 i jak wziąć urlop?

Wiele osób zastanawia się także, ile trwa długi weekend w czerwcu 2021. Jeśli weźmiemy wolne we wspomniany już piątek 4 czerwca, to będziemy mogli cieszyć się aż z czterech dni wolnych (od czwartku do niedzieli). 

Z kolei osoby, które chcą mieć jeszcze dłuższy weekend czerwcowy 2021, mogą pomyśleć o wzięciu wolnego nie tylko 4 czerwca, ale także 31 maja, 1 i 2 czerwca. W ten sposób otrzymamy aż dziewięć dni wolnych (od soboty 29 maja do niedzieli 6 czerwca).

Dni wolne od pracy 2021 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów w 2021 roku

RadioZET.pl