Obserwuj w Google News

Andrzejki - WRÓŻBY dla dorosłych, dla dzieci i dla par: najlepsze wróżby andrzejkowe

3 min. czytania
26.11.2021 14:57
Zareaguj Reakcja

Wróżby andrzejkowe co roku pod koniec listopada poszukiwane są przez wiele osób. To doskonała zabawa nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych, seniorów i par. Znaleźliśmy dla was najlepsze, popularne i te mniej znane wróżby andrzejkowe 2021.

Wróżby na Andrzejki - dla dorosłych, dla dzieci i dla par: najlepsze wróżby na Andrzejki 2021
fot. Shutterstock

Wróżby andrzejkowe - dla dorosłych, dla seniorów, dla młodzieży, dla dzieci, dla par. Jak wróżyć 30 listopada? Co warto wiedzieć na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy najlepsze wróżby na Andrzejki.

Imieniny Andrzeja: ŻYCZENIA, wierszyki na Andrzejki, SMS 30.11

Andrzejki co roku obchodzi się w tym samym terminie - w nocy z 29 na 30 listopada. Tym razem z poniedziałku na wtorek. To tak naprawdę ostatnia okazja do zorganizowania hucznych zabaw przed rozpoczęciem się Adwentu. 

Pochodzenie wróżb andrzejkowych nie jest do końca znane, choć część badaczy jest zdania, że miały one swój początek już w starożytnej Grecji. Z kolei w Polsce pierwsza wzmianka literacka o świętym Andrzeju pojawiła się w 1557 roku za sprawą Marcina Bielskiego. 

Andrzejki - wróżby: dla dzieci, dla młodzieży

Najpopularniejszą wróżbą na Andrzejki dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych i seniorów jest lanie wosku. Aby prawidłowo go wykonać, należy przelać roztopiony wosk przez dziurkę od klucza do miski z zimną wodą, a następnie z zastygniętych figur odczytać ich znaczenie. Z powstałej płaskorzeźby możemy dowiedzieć się na przykład, jak będzie wyglądał nasz przyszły partner czy też sprawdzić, co nam przyniesie przyszły rok - wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni.

Andrzejki - wróżby z wosku: symbole i znaczenie wróżb andrzejkowych z wosku

Doskonałą zabawą dla dzieci, będzie teatrzyk cieni, który można wykonać z powstałych woskowych figur. Wystarczy wziąć naszą płaskorzeźbę do ręki, nakierować ją na ścianę, zgasić światło i zapalić lampkę. Dobra zabawa gwarantowana!

Inną wróżbą na Andrzejki dla dzieci i nie tylko, jest przekłuwanie serca. W tym wypadku należy wyciąć na kartce dwa serca - na jednym napisać żeńskie, a na drugim męskie imiona. Chłopcy "na oślep" przekłuwają serce, a imię, które będzie najbliżej igły, ma oznaczać imię ich przyszłej partnerki. Dziewczyny w ten sam sposób mogą poznać imię swojego przyszłego ukochanego. 

Andrzejki 2021 - kiedy obchodzimy wieczór wróżb w Polsce i na świecie? [DATA]

Kolejną wróżbą andrzejkową jest wyścig butów. Zabawa polega na ustawianiu butów od startu do mety. Trasa wyścigu przebiega przez cały pokój, a buty ustawiane są stopniowo w stronę "finiszu". Osoba, której but znajdzie się pierwszy na linii mety, najszybciej stanie na ślubnym kobiercu.

Wróżby na Andrzejki - dla dorosłych, dla seniorów

Popularną wróżbą na Andrzejki dla dorosłych i nie tylko jest zrobienie ciasteczek z wróżbami. Na małych karteczkach należy napisać andrzejkowe wróżby, a następnie włożyć je jako "nadzienie" do ciastka. To co napiszemy na kartkach, może dotyczyć wszystkiego - ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 

Inną możliwością jest wróżenie z fusów - można użyć tych z herbaty lub z kawy. W tym celu należy wypić filiżankę kawy lub też herbaty, zostawiając na dnie tyle płynu, by fusy mogły spaść na spodek. Następnie sprawdzamy, jaki kształt się z nich ułożył. Co wam to przypomina?

Andrzejki to także doskonała okazja na przepowiednie z kart. W tym celu należy wybrać karty od 9 do asów. Następnie dobrze je potasować i rozłożyć przed sobą w ten sposób, by nie było widać figur. Sięgając od lewej strony, należy wybrać 13 kart, odwrócić je, a następnie policzyć jakiego koloru kart jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza szczęście i wielką miłość, czarnego - pech i samotność.

Andrzejki: wróżby dla par

Wróżby na Andrzejki dla par to m.in. szpilki. Wystarczy wziąć garść szpilek i wsypać je do kubeczka. Następnie należy nimi potrząsnąć i wysypać na równą, najlepiej jasną, powierzchnię. W rozsypanych szpilkach trzeba sprawdzić, czy ułożyły się one w jakieś litery. "P" może oznaczać podróż, "S" ślub, "D" dziecko, a "W" wyprowadzkę. W tym wypadku także wszystko zależy jedynie od naszej wyobraźni.

Kolejna wróżba andrzejkowa związana jest z łupinami orzechów (opcjonalnie można zastąpić innym produktem, który otrzymuje się na wodzie). Wróżba polega na umieszczeniu w misce wypełnionej wodą, dwóch łupinek orzechów. Jeśli do siebie dopłyną, będzie to oznaczało, że wkrótce weźmiecie ślub.

RadioZET.pl