Obserwuj w Google News

Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ZNACZENIE wróżb andrzejkowych z wosku

3 min. czytania
26.11.2021 15:10
Zareaguj Reakcja

Symbole i znaczenie andrzejkowych wróżb z wosku zdecydowanie przydadzą się podczas wieczornego lania wosku przez dziurkę od klucza. Andrzejki najbardziej kojarzą nam się właśnie z tym zwyczajem, a wiele kształtów ma swoje specjalne znaczenie, które można potraktować jako wróżbę na przyszłość.

Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ZNACZENIE wróżb andrzejkowych z wosku
fot. Shutterstock

Andrzejki - wróżby z wosku: symbole i znaczenie wróżb andrzejkowych z wosku. Co oznaczają poszczególne kształty i jaką wróżbę niosą ze sobą? Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych kształtów, które mogą nam się pokazać podczas tak zwanego lania wosku w Andrzejki.

Andrzejki 2021 - kiedy obchodzimy wieczór wróżb w Polsce i na świecie? [DATA]

Andrzejkowe wróżby - SYMBOLE z wosku: co oznaczają i jak je odczytywać?

Lanie wosku to jedna z najpopularniejszych wróżb andrzejkowych. Aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości, należy przygotować klucz z dziurką, miskę z wodą i wosk, najlepiej prosto ze świecy. Zabawę należy przeprowadzić w nocy z 29 na 30 listopada. Roztopiony wosk powinno przelać się przez dziurkę od klucza, prosto do miski z wodą. Zastygnięty tworzy kształty, które następnie należy odpowiednio zinterpretować. Aby to zrobić, należy oświetlić je światłem, by ich cień znalazł się na ścianie.

 

Andrzejki - wróżby: dla dzieci, dla dorosłych, dla par, dla młodzieży 

Andrzejki - wróżby z wosku: SYMBOLE i ich ZNACZENIE [KURA, KOGUT, SŁOŃ i inne]

Jak interpretować symbole z wosku? Wróżby andrzejkowe należy potraktować z przymrużeniem oka, a znaczenie symboli z wosku można nawet wymyślić samemu jako część zabawy ze znajomymi. Jest jednak wiele kształtów, które kojarzą się w jednoznaczny sposób, np. serce będzie oznaczało miłość, a obrączka może oznaczać szybkie wyjście za mąż. Poniżej zebraliśmy najpopularniejsze symbole z wosku i ich znaczenie.

 • Słoń - jeśli jego trąba będzie skierowana do góry, zwiastuje to dużo szczęścia. W innym przypadku należy uważać na przeciwności losu, które mogą pojawić się w najbliższym czasie.
 • Kura - jest symbolem szczęścia (szczególnie w miłości), dobrobytu, harmonii i sukcesu finansowego.
 • Kogut - oznacza powodzenie lub zaskakujący, nieoczekiwany przypływ gotówki. Jeśli pojawi się kobiecie podczas wróżby andrzejkowej, może oznaczać pojawienie się w życiu mężczyzny.
 • Serce - najczęściej wróży odwzajemnione uczucie i szczęście w miłości. Postrzępione serce lub takie, które jest przepołowione, zapowiada niepowodzenia uczuciowe.
 • Motyl - oznacza transformację, wielkie zmiany w życiu osobistym, jak i zawodowym.
 • Anioł - oznacza odgórne prowadzenie, wpływ losu, a także pomyślność w nadchodzącym roku.
 • Dom - należy spodziewać się przeprowadzki. Oznacza również możliwość założenia rodziny lub konieczność uporządkowania spraw domowych.
 • Klucz - podobnie jak dom oznacza zmianę miejsca zamieszkania, a także poznanie jakiejś tajemnicy albo rozwiązanie nurtującego problemu. Ten symbol można także zinterpretować jako znalezienie klucza do czyjegoś serca.
 • Chmura - może oznaczać spełnienie marzenia lub - z drugiej strony - zbytnie bujanie w obłokach.
 • Gwiazda - nazywana jest zwiastunem szczęścia.
 • Pies - może to oznaczać, że w naszym życiu pojawi się nowy, oddany przyjaciel.
 • Góra - w naszym życiu mogą pojawić się różnego rodzaju trudności, jednak ostatecznie poprzez konsekwencję i cierpliwość będzie można dojść do realizacji marzeń lub wyznaczonych celów.
 • Jajko - oznacza, że coś nowego wydarzy się w twoim życiu.
 • Moneta - należy zwrócić uwagę na sprawy finansowe i zawodowe. Być może w życiu pojawi się nowa praca, premia, awans lub wygrana na loterii. Moneta oznacza także możliwość wyjścia za mąż z rozsądku i dla korzyści materialnych.
 • Owoce, a szczególnie jabłko - oznaczają spełnienie uczuciowe.
 • Obrączka - oznacza szybkie zaręczyny i małżeństwo.
 • Samochód lub inny środek lokomocji - nadchodzi czas wielkich zmian i natłoku zdarzeń. Takie symbole zwiastują podróże i ciekawe znajomości w nadchodzącym roku.
 • Wąż - oznacza, że można zostać oszukanym przez osoby, po których w ogóle się tego nie spodziewamy. Należy uważać na różnego rodzaju inwestycje, ponieważ ktoś może chcieć wyłudzić od nas pieniądze.
 • Orzeł - ten symbol oznacza osiągnięcie wysokich celów.

Wymienione przez nas symbole z wosku, które mogą pojawić się podczas wróżb andrzejkowych, są jedynie przykładami. Podczas ich interpretacji najważniejsze jest przede wszystkim to, aby nawet w pozornie negatywnie kojarzącym się kształcie znaleźć coś pozytywnego i dobrze się bawić.

Życzenia imieninowe dla Andrzeja - piękne wierszyki na imieniny Andrzeja, SMS 30.11

RadioZET.pl/magia.onet.pl