Zamknij

18 kwietnia 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 18.04.2021]

15.04.2021 15:21
18 kwietnia 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 18.04.2021]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy 18 kwietnia 2021 jest niedziela handlowa? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim ci, którzy planowali zrobić większe zakupy w najbliższy weekend i już teraz zastanawiają, czy będzie to możliwe. Szczegóły dotyczące tego, jakie sklepy będą otwarte 18.04.2021, zamieszczamy poniżej.

Czy 18 kwietnia 2021 jest niedziela handlowa? Czy w niedzielę sklepy będą otwarte? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy 18 kwietnia jest niedziela handlowa 2021 i czy czynne będą takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Tesco, Żabka, Globi, Lewiatan itp.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

18 kwietnia 2021: niedziela handlowa czy nie? [SKLEPY OTWARTE 18.04.2021]

Informacje na temat tego, czy 18 kwietnia 2021 jest niedziela handlowa, szczególnie interesują wiele osób. Temat ten podejmowany jest przede wszystkim przez tych, którzy planowali zrobić większe zakupy w najbliższy weekend i już teraz zastanawiają, czy będzie to możliwe.

W kwietniu w 2021 roku wypada jedna niedziela handlowa - na koniec miesiąca. Oznacza to, że 18 kwietnia jest niedziela z zakazem handlu. W tym terminie nieczynne będą m.in. supermarkety (takie jak Biedronka, Lidl, Tesco, Auchan, Carrefour), galerie handlowe, drogerie itp.

Niedziele handlowe, KWIECIEŃ 2021 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą otwarte? [DATY, WYKAZ]

Sklepy otwarte w niedzielę niehandlową 18 kwietnia 2021 - Biedronka, Lidl, Tesco, Żabka

Jak już wspominaliśmy, sklepy 18 kwietnia 2021 będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabki, Lewiatany, Freshmarkety oraz sklepy sieci Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia placówki podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę z zakazem handlu otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Niedziele handlowe 2021 - KALENDARZ, DATY: kiedy sklepy czynne w niedzielę? [LISTA]

Przypomnijmy, że ustawa o zakazie handlu w niedzielę zaczęła obowiązywać z początkiem marca 2018 roku. Zgodnie z zapisami tylko pierwsza i ostatnia niedziela w każdym miesiącu była handlowa. Po raz pierwszy sklepy zostały zamknięte 11 marca.

W kolejnych latach pojawiły się większe ograniczenia. W 2019 roku niedziele handlowe wypadały tylko w ostatnią niedzielę w miesiącu i w dodatkowe dni przed świętami. Od 2020 roku handel obowiązywał tylko w dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, w jedną przed Wielkanocą i dodatkowo w cztery ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Z kolei w 2021 wypadnie siedem niedziel handlowych - w styczniu, marcu, kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu.

RadioZET.pl