Obserwuj w Google News

Serial „Detektywi” wraca do TVN. Gwiazdor „W11” komentuje

2 min. czytania
16.06.2023 08:28
Zareaguj Reakcja

Ruszyły zdjęcia do nowej odsłony serialu „Detektywi”. Produkcja wraca na antenę TVN po 11 latach. Premiera nowego sezonu dawnego hitu ma odbyć się jesienią.

Serial „Detektywi” wraca do TVN. Ruszyły zdjęcia. Kiedy nowe odcinki?
fot. Screen z serialu "W11- Wydział Śledczy"/TVN, SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

„Detektywi” to serial docu-crime, który ponad dekadę temu bił rekordy popularności. Przedstawiał historie byłych policjantów, którzy angażowali się w kryminalne śledztwa. W głównych bohaterów wcielali się Maciej Friedek, Marzena Fliegel i Krzysztof Dziób. Produkcja gościła na antenie TVN od 2005 do 2012 roku.

Serial „Detektywi” wraca na ekrany. TVN pracuje nad kontynuacją

Serial „Detektywi” wraca na ekrany – informuje portal Wirtualnemedia.pl. Zdjęcia do produkcji ruszyły na początku czerwca. Pierwsze odcinki mają pojawić się w TVN jesienią tego roku. TVN Warner Bros. Discovery podaje, że historie przedstawiane w serialu często będą nawiązywały do aktualnych wydarzeń, którymi interesują się media oraz do kryminalnych zagadek, które wstrząsnęły naszym krajem.

W nowej odsłonie „Detektywów” wystąpią gwiazdy legendarnej produkcji z gatunku docu-series – „W11 – Wydział Śledczy”. Na ekranach znów zobaczymy Annę Potaczek i Macieja Dębosza.

Redakcja poleca

Nowa obsada „Detektywów”. Sebastian Wątroba komentuje

Informacja o tym, że hit sprzed lat wraca na antenę, dotarła do jednego z byłych gwiazdorów „W11”, Sebastiana Wątroby. Aktor, który w 2006 roku zaczął toczyć walkę z TVN o niezapłacone tantiemy, zamieścił pod facebookowym postem Wirtualnych mediów wymowny komentarz, w którym zadał internautom ważne pytanie.

„Nie zastanawia Was, dlaczego do serialu "Detektywi" nie zaproszono nikogo z jego dawnych głównych bohaterów, na przykład Maćka Friedka, Krzyśka Dzioba, Marzeny Fliegiel, Roksany Roguś, Karoliny Lutczyn? To byli główni aktorzy tego serialu przez 8 lat produkcji” – napisał.

Jeden z użytkowników Facebooka poprosił Wątrobę o wytłumaczenie. Wtedy aktor nawiązał do głośnej sprawy niezapłaconych przez TVN tantiem.

„Ponieważ wszyscy oni - »starzy« aktorzy Detektywów (podobnie jak część z naszej ekipy W11) - wystąpili z pozwem przeciwko ZASP i TVN o zapłatę tantiem, z których zostaliśmy okradzeni przez dyrekcję TVN. Przypomnę tylko, że Związek Artystów Scen Polskich po latach naszej sądowej walki pozwał w końcu TVN o zapłatę blisko 80 milionów złotych dla aktorów kilku seriali. Proceder niepłacenia tantiem przez TVN trwał prawie 19 lat (od 2004 roku, czyli od pierwszych emisji naszego, a potem innych seriali)” – wyjaśnił w kolejnym komentarzu Sebastian Wątroba.

Źródła: RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl