Obserwuj w Google News

Pat Cooper nie żyje. Aktor z kultowych produkcji miał 93 lata

2 min. czytania
08.06.2023 16:35
Zareaguj Reakcja

Zmarł Pat Cooper - amerykański aktor i komik znany z wielu popularnych filmów i seriali. Miał 93 lata. Co było przyczyną jego śmierci?

Pat Cooper
fot. RW/Associated Press/East News

6 czerwca 2023 roku odszedł Pat Cooper. Był amerykańskim komikiem i aktorem znanym z takich produkcji, jak "Kroniki Seinfelda", "Aniołki Charliego" i "Depresja gangstera". Zmarł w wieku 93 lat.

Pat Cooper nie żyje

Jak podaje Deadline, smutną wiadomość przekazała żona artysty - Emily Konner. Cooper odszedł w swoim domu w Las Vegas. Nie podano przyczyny jego śmierci.

Redakcja poleca

Pat Cooper urodził się 31 lipca 1929 roku w Nowym Jorku jako Pasquale Caputo. Miał włoskie korzenie, co często podkreślał w swoich stand-upach. Swoją karierę zaczął w 1953 roku, występując głównie dla publiczności o takim samym pochodzeniu, co on. Kariera Coopera nabrała tempa po 10 latach, kiedy wystąpił w programie "The Jackie Gleason Show". Od tego momentu zaczął nie tylko występować w popularnych klubach i hotelach, ale z czasem również w filmach i serialach.

Pat Cooper: najważniejsze osiągnięcia

Pierwszą produkcją z udziałem Coopera był serial "Vega$" z 1979 roku. Debiutem na dużym ekranie był natomiast film "Uncle Sam" z 1981 roku. Cooper występował ponadto w takich tytułach, jak "Aniołki Charliego", "Śmiertelna zemsta", czy "Prawnicy z Miasta Aniołów".  Łącznie zagrał w około 20 produkcjach. Najpopularniejsze to oczywiście słynny sitcom "Kroniki Seinfelda" oraz komediowa seria z Robertem De Niro "Depresja gangstera" i "Nawrót depresji gangstera". Cooper zakończył swoją karierę w 2013 roku.

Pat Cooper był trzykrotnie żonaty. Pierwszą żoną była Dolores DePaci, drugą piosenkarka Patti Prince, a trzecią i ostatnią Emily Konner. Doczekał się dwóch synów - Michaela i Louise'a Caputo z pierwszego małżeństwa i adoptowanej córki - Patti Jo Cooper z drugiego. Do końca życia nie utrzymywał kontaktu z członkami swojej biologicznej rodziny, w tym z dziećmi i wnukami.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Deadline

Kroniki Seinfelda