Obserwuj w Google News

Henry Cavill odchodzi z „Wiedźmina”. Pożegnał się z obsadą

2 min. czytania
23.06.2023 12:49
Zareaguj Reakcja

Henry Cavill rozstaje się z obsadą „Wiedźmina”. O tym, że odtwórca tytułowej roli zamierza zniknąć z hitu Netfliksa, mówi się od dawna. Niedawno pożegnał się z obsadą.

Henry Cavill odchodzi z „Wiedźmina”. Pożegnał się z obsadą
fot. YouTube: Netflix - TUDUM 2023: A Netflix Global Fan Event

„Wiedźmin” to niekwestionowany hit Netfliksa. Trzeci sezon przygód Geralta z Rivii trafi na platformę streamingową 29. czerwca. Będzie to jedna z ostatnich okazji, by zobaczyć Henry’ego Cavilla w roli Rzeźnika z Blaviken.

Henry Cavill odchodzi z „Wiedźmina” po 3. sezonie

O tym, że Cavill rozstaje się z netfliksowym hitem, wiadomo było od dawna. 3. sezon „Wiedźmina” ma być ostatnią okazją do zobaczenia go w roli Geralta z Rivii. Showrunnerka serialu, Lauren Hissrich, pewien czas temu zdradziła, że aktor pożegna się z produkcją w niezwykle widowiskowy sposób. – Punktem zwrotnym u Geralta jest porzucenie neutralności i robienie, co w jego mocy, by odnaleźć Ciri. I dla mnie jest to najbardziej heroiczne pożegnanie, na jakie możemy liczyć, choć pisząc [scenariusz — red.], nie mieliśmy tego na myśli – powiedziała w rozmowie z Entertainment Weekly.

Ta wewnętrzna trasformacja ma poprzedzać wizualną przemianę głównego bohatera. W kolejnym sezonie Cavilla zastąpi Liam Hemsworth.

Redakcja poleca

Henry Cavill pożegnał się z obsadą „Wiedźmina”

Henry Cavill pojawił się na niedawnym wydarzeniu Tudum w Brazylii. Podczas eventu zwrócił się do osób, z którymi dane było mu pracować w ostatnich latach – Anyi Chalotry, która w serialu wciela się w Yennefer, Freyi Allan, grającej Ciri i Joeya Bateya, serialowego Jaskra. – Naprawdę czuję miłość i ja też was kocham i cudownie jest tutaj być, ale chciałbym opowiedzieć o tym, czym było dla mnie nakręcenie mojego ostatniego sezonu. A właściwie chciałbym pomówić o stojących tutaj członkach obsady, bo była to ogromna przyjemność i zaszczyt pracować z wami. Nadajecie tak wiele niuansów i szczegółów tym postaciom, którym często grozi nadmierne uproszczenie. I to, co zrobiliście z tymi bohaterami, wymagało pracy, troski i wysiłku. I wierzcie mi, że praca z wami była największą przyjemnością. Więc chciałbym po prostu powiedzieć, że będzie mi was brakowało. Będę za wami bardzo tęsknił – powiedział Cavill.

Wypowiedź aktora zwieńczył gromki aplauz zebranej pod sceną publiczności. Był to jeden z ostatnich momentów, gdy można było zobaczyć Cavilla w towarzystwie innych gwiazd „Wiedźmina”. 24 i 25 czerwca w Łodzi odbędzie się Wiedźmin Fest, który dla polskich fanów serialu będzie niepowtarzalną szansą, by pożegnać się z odtwórcą roli Geralta.

Źródła: RadioZET.pl