Obserwuj w Google News

Gwiazda „The Last of Us” nie żyje. Szokujące doniesienia

3 min. czytania
29.01.2023 22:02
Zareaguj Reakcja

Annie Wersching nie żyje. Amerykańska aktorka, która podkładała głos pod Tess w grze komputerowej „The Last of Us”, będącej bazą dla superhitu HBO o tym samym tytule, zmarła w wieku 45 lat. Szokujące doniesienia zagranicznej prasy.

Annie Wersching nie żyje
fot. Mayer/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Annie Wersching nie żyje. Amerykańska aktorka miała jedynie 45 lat, gdy niespodziewanie zmarła z powodu raka. Informacją jako pierwszy podzielił się jej agent, a w kilka godzin później potwierdził jej mąż Stephen Full. Jak czytamy w materiale portalu NaEkranie.pl, aktorka usłyszała diagnozę choroby już w 2020 roku, jednak nie rezygnowała z kariery. Równolegle z leczeniem, wciąż występowała w serialach. W ostatnich miesiącach wystąpiła w „Rekrucie” i „Star Trek: Picard”, nie dając się zastraszyć widmu choroby. Do jednej z jej najsłynniejszych i najbardziej charakterystycznych ról należy zaliczyć jednak Tess z gry komputerowej „The Last of Us”.

Redakcja poleca

Annie Wersching nie żyje. Najsłynniejsze role „Tess” z „The Last of Us” 

W nagłówkach informacji o śmierci aktorki najczęściej przewija się tytuł gry „The Last of Us”. To zasługa nie tylko pamiętnej roli głosowej aktorki w pierwszej grze z cyklu, ale także ogromnego sukcesu adaptacji HBO, która święci tryumfy od momentu swojej premiery 16 stycznia. W tak krótkim okresie tytuł stał się drugą największą premierą HBO od 2010 roku. W serialu w rolę Tess wcielała się Anna Torv.

Jakie są nasłynniejsze role Annie Wersching?

W ostatnich latach mogliśmy oglądać ją w hitach streamingu: „Rekrucie” czy „Star Trek: Picard”. Wcześniej miała ważne role w takich hitach serialowych jak: „Pamiętniki wampirów” (wcielała się w postać Lillianny „Lily” Salvatore w osiemnastu odcinkach produkcji), „Bosch” (jako Julia Brasher pojawiła się w trzynastu odcinkach serialu). Wersching miała też ważną rolę w serialu „24 godziny”, „Poza czasem” czy „Extant. Przetrwanie”. Przez lata pojawiała się też gościnnie w znanych i lubianych produkcjach w odcinkach. Między innymi w „Aniele ciemności”, nowej wersji „Dallas”, „Anatomii prawdy”, „Rizolli and Isles”, „Hawaii 5.0”, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”, „Agenci NCIS” czy „Nie z tego świata”.

Annie Wersching będzie zapamiętana też ze świetnych ról dubbingowych w grach komputerowych. Poza charyzmatyczną i wyrazistą Tess w „The Last of Us”, aktorka wystąpiła także w roli Tassyn w grze „Anthem”.

Annie Wersching nie żyje. Mąż żegna się z nią w publicznym nekrologu

Jak podaje portal Deadline.com, który jako jeden z pierwszych poinformował o śmierci aktorki, jej mąż Stephen Full wystosował specjalne oświadczenie dla prasy. Możemy w nim przeczytać: 

– W sercu tej rodziny znajduje się od dzisiaj przepastna dziura. Annie zostawiła nam jednak narzędzia, by móc ją wypełnić. Znajdywała magię w najzwyklejszych momentach. Nie potrzebowała muzyki, by tańczyć. Nauczyła nas, by nie czekać, aż przygoda nas znajdzie, tylko samemu wyruszyć na jej poszukiwanie. Mawiała „Idź jej szukać. Jest wszędzie”. Także teraz znajdziemy ją dla niej – czytamy w pierwszej części pożegnania.

W następnej części wiadomości, mężczyzna wspomina, że za każdym razem, gdy odwoził synów na zajęcia czy do szkoły, Annie wybiegała za nimi, krzycząc „Do zobaczenia” tak długo, aż byli w zasięgu jej słuchu.

– Wciąż słyszę ten okrzyk w moich uszach. Żegnaj, Buddie. „Kocham naszą małą rodzinę – skończył wpis Stephen Full.

Swoim pożegnaniem z aktorką podzielił się także reżyser i producent serialu „24 godziny”, Jon Cassar. W swoim oświadczeniu napisał:

­ – Moje serce jest złamane na więcej kawałków niż mogę to zliczyć. Annie weszła do mojego świata z otwartym sercem i zaraźliwym uśmiechem. Wymachiwała takim talentem, że od razu odebrało mi dech. Annie szybko stała się kimś więcej niż tylko koleżanką z pracy. Stała się przyjaciółką dla mnie, mojej rodziny i wszystkich członków obsady i ekipy, którzy z nią pracowali. Będzie nam jej ogromnie brakowało. Tak jak sądzę będzie brakowało jej wszystkim fanom, którzy mieli przyjemność z nią obcować. Annie, będzie nam ciebie brakować. Zostawiłaś ślad na naszych życiach i wszyscy jesteśmy dzięki temu lepsi.

Annie Wersching opłakiwania jest przez męża Stephena Fulla i dwójkę dzieci: dwunastoletniego Freddiego i czteroletniego Archiego.

Czytaj także:  Oscary to nie wszystko. Polski film ma szansę na inną prestiżową nagrodę

RadioZET.pl/NaEkranie.pl/Filmeb

Najlepsze filmy 2022 roku – wybór redakcji kulturalnej RadioZET.pl [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe dystrybutorów