0
topscrollRun:
Obserwuj w Google News

Popek i Klarenbach tracą pracę. "Mamy wielu świetnych dziennikarzy"

2 min. czytania
22.12.2023 10:23

Anna Popek i Adrian Klarenbach stracili pracę w Polskim Radiu. Nowe władze mediów publicznych poinformowały o zawieszeniu współpracy z wieloma pracownikami.

Anna Popek , Adrian Klarenbach
fot. Sylwia Dąbrowa/Polska Press/East News, Artur BARBAROWSKI/East News

Anna Popek i Adrian Klarenbach nie będą już prowadzić audycji w Polskim Radiu. Nowe szefostwo publicznego nadawcy zawiesiło współpracę z przedstawicielami TVP.

Anna Popek i Adrian Klarenbach stracili pracę w Polskim Radiu

Jak podają Wirtualne Media, Popek, Klarenbach, Michał Rykowski, a także inni pracownicy Telewizji Polskiej, którzy pojawiali się w PR, nie wrócą do prowadzonych przez siebie dotychczas audycji. Współpraca zostanie również zerwana z reprezentantami takich tytułów, jak "Gazeta Polska" czy "Sieci".

Monika Kuś - rzeczniczka prasowa Polskiego Radia przekazała w tej sprawie oświadczenie. - Polskie Radio zawiesza współpracę z pracownikami TVP. W Spółce mamy wielu świetnych dziennikarzy, którzy będą zajmowali się publicystyką na antenach Polskiego Radia - powiedziała. Z PR znikną nie tylko osoby zajmujące się polityką i publicystyką, ale też pracownicy TVP przygotowujący audycje muzyczne, czy lifestyle'owe.

Redakcja poleca

Anna Popek i Adrian Klarenbach nie poprowadzą programów w Polskim Radiu

Klarenbach od jakiegoś czasu występował w Polskim Radiu 24, prowadząc wywiady. Rykowski od kilku miesięcy był jednym z prowadzących "Trójkowego komentarza dnia". Popek miała aż dwie audycje - od kilku lat prowadziła "Leniwe popołudnie" w Trójce i "Między nami kobietami" w PR24.

Innymi dziennikarzami TVP, którzy prowadzili programy w Polskim Radiu byli Bartłomiej Graczak, Maksymilian Maszenda, Magdalena Ogórek, Samuel Pereira i Michał Rachoń. Z Rachoniem, Ogórek i kilkoma innymi pracownikami zewnętrznymi umowę rozwiązało już Polskie Radio Opole.

Redakcja poleca

Na antenie PR24 słuchacze nie usłyszą też Rafała Dutkiewicza, który zamieścił komentarz na temat zawieszenie z nim współpracy za pośrednictwem platformy X.

Obecnie za Polskie Radio odpowiadają Paweł Majcher, który został wybrany na prezesa oraz wiceprezes - Juliusz Kaszyński. - Znamy realia panujące w firmie i mamy świadomość, że wciąż pracuje tu wielu fachowców. Chcemy skorzystać w Państwa wiedzy i doświadczenia. Wiemy też, co działo się w Radiu w ostatnich latach. Zarówno Wy jak i my mamy świadomość, że były to efektem politycznych decyzji i stało w dalekiej sprzeczności z zasadami obiektywnego dziennikarstwa. Naszym celem jest zakończenie takich praktyk - przekazali w oficjalnym oświadczeniu.

Źródło: Radio ZET/Wirtualne Media

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News