Obserwuj w Google News

Nagrody Emmy 2022: Chadwick Boseman z pośmiertną statuetką za serial Marvela

2 min. czytania
05.09.2022 14:37

Chadwick Boseman został nagrodzony pośmiertnie statuetką Emmy 2022 za rolę w serialu Marvela "What If...?". Nagrodę odebrała żona aktora - Taylor Simone Ledward.

Chadwick Boseman
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Zmarły w sierpniu 2020 roku Chadwick Boseman otrzymał pośmiertną nominację do nagrody Emmy 2022 za rolę głosową. Aktor zdobył nagrodę za rolę w animacji Marvela "What If", którą odebrała jego żona.

"What If...?": Chadwick Boseman odznaczony pośmiertną nagrodą Emmy

Boseman od 2016 roku wcielał się w Black Panthera - superbohatera i króla Wakandy z filmów Marvela. Zanim aktor zmarł na raka jelita grubego, zdążył nagrać partie głosowe do serialu animowanego "Waht If...?", dostępnego na platformie Disney+. Ponownie wcielił się w nim w T'Challę, ale tym razem z alternatywnego świata.

Redakcja poleca

Jak podaje Collider, Boseman został nagrodzony Emmy, pokonując Jeffreya Wrighta ("What If...?"), również zmarłą Jessicę Walter ("Archer"), Mayę Rudolph ("Big Mouth"), Stanleya Tucciego ("Central Park"), Julie Andrews ( "Bridgertonowie") oraz F. Murraya Abrahama ("Moon Knight"). Żona aktora - Taylor Simone Ledward, odebrała nagrodę i wystosowała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Kiedy dowiedziałam się, że Chad został nominowany, zaczęłam myśleć o wszystkim, co dzieje się na świecie i wokół nas, i byłam tak bardzo pod wrażeniem jego zaangażowania i poświęcenia oraz piękna tej chwil - jednej z ostatnich rzeczy, nad którymi pracował. Było to coś bardzo ważnego dla niego i dla świata, ale także coś nowego. Nie możesz zrozumieć swojego celu, chyba że zapytasz: "Co jeśli?". A jeśli wszechświat dąży do mojego dobra? A jeśli to ja to robię? Chad byłby bardzo zaszczycony. I ja jestem zaszczycona w jego imieniu.

Przed zdobyciem nagrody Emmy Boseman otrzymał kilka pośmiertnych nominacji. Za swoje ostatnie role aktorskie w filmach "Ma Rainey: Matka bluesa" i "Pięciu braci" został odznaczony wieloma prestiżowymi nagrodami. W 2. odcinku serialu "What If...?" śledzimy losy T'Challi, który zostaje uprowadzony przez Yondu zamiast Petera Quilla. Zostaje nowym Star-Lordem - przywódcą Strażników Galaktyki. Ta zmiana powoduje zupełnie inne ukształtowanie się wszechświata Marvela. Między innymi nie dochodzi do sytuacji, w której Thanos popada w szaleństwo i realizuje swój plan.

Redakcja poleca

"What If...?" sezon 2: kiedy premiera?

Serial opowiadający alternatywne losy kluczowych postaci uniwersum Marvela doczeka się kontynuacji. Obecnie trwają prace nad 2. sezonem animacji. Potwierdzono też, że widzowie Disney+ doczekają się również 3. sezonu. Nowe odcinki mają trafić do sieci w roku 2023. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery. Wiadomo jednak kiedy zobaczymy sequel "Black Panthera", w którym jednak zabraknie Bosemana. Film zadebiutuje w kinach 11 listopada 2022 roku.

RadioZET.pl/Collider