Obserwuj w Google News

"Black Panther: Wakanda Forever" bez gwiazdy Marvela w obsadzie. Z jakiego powodu?

2 min. czytania
14.07.2022 14:51

W filmie "Wakanda Forever" - 2. części "Black Panthera" zabraknie Daniela Kaluuyi, który wcielał się w W'Kabiego. Dlaczego aktor nie pojawi się w filmie Marvela?

Black Panther - Chadwick Boseman, Daniel Kaluuya - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Okazuje się, że w nadchodzącym filmie Marvela "Wakanda Forever", będącym 2. częścią hitu "Black Panther", zabraknie odtwórcy jednej z głównych ról. Mowa o Danielu Kaluuyi, któy wcielał się w W'Kabiego - przyjaciela tytułowego herosa.

"Black Panther 2": Daniel Kaluuya nie powróci w filmie Marvela jako W'Kabi

Po premierze filmu "Thor: Love and Thunder" fanom MCU pozostaje czekać na ostatni film 2022 roku - "Wakanda Forever". Będzie to długo zapowiadany sequel kasowego hitu Marvela z 2018 roku ze nieżyjącym już Chadwickiem Bosemanem w roli głównej.

Redakcja poleca

Według najnowszych informacji Boseman nie będzie jedynym aktorem nieobecnym w obsadzie kontynuacji "Black Panthera". Znany z oscarowego horroru Jordana Pelee'a "Uciekaj!" Daniel Kaluuya nie mógł wystąpić w produkcji Marvela. Tę wieść potwierdziła Jacqueline Coley z Rotten Tomatoes, która rozmawiała z aktorem z okazji nadchodzącej produkcji Pelee'a pod tytułem "Nie!", w której również wystąpił Kaluuya. Dziennikarka zamieściła informację na Twitterze.

Z OSTATNIEJ CHWILI: Świeżo po moim wywiadzie z Danielem Kaluuyą  - aktor nie powrócił w swojej roli w "Black Panther 2" z powodu konfliktów związanych z harmonogramem zdjęć do "Nie!". To oficjalne, że nie pojawi się w "Black Pantherze 2".

Wygląda więc na to, że wzięcie udziału w nowym horrorze Peele'a, sprawiło, iż Kaluuya nie mógł zagrać w produkcji Marvela. Zdjęcia do obu filmów kolidowały ze sobą i zdecydowano się usunąć wątek W'Kabiego. To dość ciekawa informacja, bo do tej pory aktor był wymieniany jako członek obsady "Wakanda Forever". W'Kabi to dość ważna postać - nie tylko był najlepszym przyjacielem króla T'Challi, ale również mężem jego prawej ręki - Okoye, który zwrócił się przeciwko swojemu władcy, by walczyć u boku uzurpatora Killmongera.

Redakcja poleca

"Black Panther 2": kiedy premiera filmu Marvela?

Na razie film jest owiany tajemnicą. Fani zastanawiają się, jak twórcy poradzą sobie z faktem, że odtwórca głównej roli w części 1. zmarł nagle w 2020 roku. Obecnie na temat "Wakanda Forever" krąży więcej plotek, niż potwierdzonych informacji. W produkcji ma podobno zadebiutować jedna z najstarszych postaci z komiksów Marvela - Namor the Submariner, który jest królem Atlantydy. Wraz z nim rzekomo zobaczymy jego kuzynkę Namorę oraz przeciwnika Attumę. W filmie ma też zadebiutować Riri Williams, czyli Ironheart - nastoletnia następczyni Iron Mana, która w przyszłości otrzyma własny serial na Disney+.

Redakcja poleca

Za "Wakanda Forever" odpowie ponownie Ryan Coogler. W rolach głównych wystąpią Danai Gurira, Martin Freeman i Letitia Wright. Produkcja ma trafić do kin już 11 listopada 2022 roku. Niewykluczone, że więcej informacji na temat filmu poznamy podczas San Diego Comic Con 2022.

RadioZET.pl/Twitter