Obserwuj w Google News

"Black Panther 2": w filmie zadebiutuje następczyni Iron Mana. Kim jest Ironheart?

2 min. czytania
20.08.2021 10:15
Zareaguj Reakcja

Twórcy filmu "Black Panther: Wakanda Forever" oficjalnie potwierdzili, że do obsady dołączyła Dominique Thorne, która wcieli się w następczynię Iron Mana, znana jako Ironheart. 

Judasz i czarny mesjasz - Dominique Thorne - kadr z filmu
fot. Warner Bros. Pictures/materiały prasowe

Obsada drugiej części serii "Black Panther" powiększyła się o kolejne nazwisko. W nadchodzącej produkcji zobaczymy po raz pierwszy filmową wersję Riri Williams, czyli superbohaterki Ironheart granej przez Dominique Thorne - gwiazdę oscarowej produkcji "Judasz i Czarny Mesjasz".

"Black Panther: Wakanda Forever" - filmie Marvela pojawi się Riri Williams

Film "Black Panther: Wakanda Forever" opowie dalsze losy królestwa Wakandy. Twórcy filmu zapowiedzieli, że gwiazdor części pierwszej - Chadwick Boseman, który zmarł nagle latem 2020 roku, nie zostanie wskrzeszony za pomocą efektów komputerowych. Oznacza to, że tytułowym herosem zostanie inna postać.

Redakcja poleca

Oprócz nowej wersji Black Panthera w filmie zobaczymy również następczynię Iron Mana. Fani Marvela od dawna plotkowali, że Ironheart, której pojawienie się w MCU ogłoszono jakiś czas temu solowym serialem na Disney+, poświęconym tej bohaterce, może zadebiutować w filmie "Black Panther: Wakanda Forever". Jak podaje ComicBook.com, tak właśnie się stanie, co w rozmowie z portalem potwierdził szef Marvel Studios - Kevin Feige.

W tej chwili kręcimy film "Black Panther: Wakanda Forever", i poznacie w niej postać Riri Williams, która zadebiutuje w drugiej części serii. Wydaje mi się, że [Dominique Thorne] zaczęła pracę na planie, w tym tygodniu tuż przed rozpoczęciem zdjęć do serialu "Ironheart".

Po raz kolejny widzimy więc, jak seriale i filmy Marvela są ze sobą nierozerwalnie splecione, tworząc samonapędzającą się formę nieprzerwanego przyciągania uwagi widza. Film "Black Panther: Wakanda Forever" stanie się więc swego rodzaju prologiem do serialu "Ironheart", który prawdopodobnie będzie miał związek z inną zapowiedzianą produkcją w odcinkach - "Armor Wars".

Redakcja poleca

Ironheart - kim jest postać Marvela?

Riri Williams z komiksów Marvela została stworzona w 2016 roku przez Briana Michaela Bendisa, Mike'a Deodato, Eve Ewing i Kevina Librandę na kartach serii "Invincible Iron Man". Bohaterka jest genialną wynalazczynią, która samodzielnie zbudowała zbroję podobną do tej noszonej przez Tony'ego Starka.

Ironheart #1/Marvel Comics
fot. foto: Ironheart #1/Marvel Comics

Zbudowana przez herosa sztuczna inteligencja stała się jej mentorem i pomogła rozpocząć przygodę w superbohaterskim świecie jako Ironheart. Bohaterka zastąpiła Iron Mana, który przebywał w śpiączce i stała się członkinią takich grup jak Champions, Red Room i Underground. 

Redakcja poleca

"Black Panther: Wakanda Forever" - kiedy premiera filmu Marvela

Produkcja w reżyserii Ryana Cooglera trafi do kin za niespełna 12 miesięcy - 8 lipca 2022 roku. Potwierdzono, że w rolach głównych wystąpią Danai Gurira, Martin Freeman i Letitia Wright. Na pozostałe szczegóły dotyczące "Black Panther: Wakanda Forever" będziemy musieli jeszcze poczekać.

RadioZET.pl/ComicBook.com