Obserwuj w Google News

Powstanie nowy serial Marvela. Wiemy, kto będzie głównym bohaterem

2 min. czytania
28.10.2022 15:58
Zareaguj Reakcja

Według najnowszych informacji Marvel Studios zaczyna pracę nad zupełnie nowym serialem MCU. Wygląda na to, że będzie swego rodzaju kontynuacją "WandaVision".

WandaVision - Paul Bettany - kadr z serialu Marvela
fot. CAP/SFS/Capital Pictures/East News

Istnieje spora szansa, że Paul Bettany powróci niebawem do roli Visiona - jednego z członków Avengers i ważnej postaci z produkcji Marvela. Nie będzie to jednak ten sam syntezoid co dotychczas, tylko jego kopia, która zadebiutowała w serialu "WandaVision".

Seriale Marvela: powstaje produkcja o białym Visionie?

"WandaVision" to pierwsza produkcja w odcinkach, która rozgrywa się w MCU. Widzowie serialu mieli okazję na zagłębienie się w żałobę Wandy Maximoff ( Elizabeth Olsen), która nie potrafiła poradzić sobie po stracie ukochanego Visiona. Dalsze losy bohaterki, która stała się potężną Scarlet Witch, mogliśmy poznać za sprawą filmu "Doktor Strange w Multiwersum obłędu". Fani zastanawiają się jednak, co dalej z tak zwanym białym Visionem. 

Redakcja poleca

Jak podaje portal CBR, Jeff Sneider z podcastu The Hot Mic, potwierdził, że Marvel Studios pracuje nad solowym serialem o Visionie. Produkcja ma się nazywać "VisionQuest" i skupiać się na dalszych losach nowej wersji syntezoida, stworzonej przez organizację S.W.O.R.D. pod koniec "WandaVision".

Oglądaj

Powiedziano mi, że w przyszłym tygodniu Marvel ruszy z pisaniem scenariusza do serialu o Visionie zatytułowanym "VisionQuest".

Sneider zaznaczył, że informacje te "pochodzą z dobrego źródła, które w przeszłości było rzetelne". Chociaż wieść o nowym serialu nie została oficjalnie potwierdzona, coś może być na rzeczy. Podcaster niedawno poinformował, że Harrison Ford dołączy do MCU jako nowy Thaddeus "Thunderbolt" Ross, co okazało się prawdą.

Fani komiksów Marvela powinni kojarzyć tytuł rzekomego serialu. "VisionQuest" to tytuł historii, która ukazała się w serii "West Coast Avengers" z 1989 roku, rozciągającej się od 42 do 45 numeru. Jej autorem był John Byrne, który tchnął w grupę Avengers z Zachodniego Wybrzeża nowe życie, między innymi rewolucjonizując postać Visiona. To właśnie w tym komiksie syntezoid został rozebrany przez rząd  na czynniki pierwsze, a następnie złożony do kupy, by powrócić w zupełnie nowej, chłodnej i zdystansowanej odsłonie. Wtedy też zmieniono klasyczny wizerunek bohatera - zrezygnowano z krzykliwego połączenia żółci, zieleni i czerwieni i zdecydowano się na biel. Historia "VisionQuest" była też gwoździem do trumny relacji Wandy i Visiona.

Znając poprzednie adaptacje komiksów Marvela ciężko jest powiedzieć w jakim stopniu twórcy serialu o Visionie będą opierać się na pierwowzorze. Najprawdopodobniej komiksowa wersja "VisionQuest" będzie jedynie inspiracją do stworzenia zupełnie nowej, autonomicznej opowieści, rozwijającej nowe wcielenie syntezoida.

Redakcja poleca

"VisionQuest": kiedy premiera serialu Marvela?

Obecnie trudno jest przewidywać, kiedy "VisionQuest" trafi na platformę Disney+. Informacja o produkcji nie została potwierdzona, więc fani MCU muszą uzbroić się w cierpliwość. Nawet jeśli rewelacja na temat serialu okaże się nieprawdziwa, nowy Vision prędzej czy później wróci w kolejnych produkcjach Marvela. W najlepszym wypadku na premierę serialu (biorąc pod uwagę rzekomy etap prac nad tytułem), na "VisionQuest" poczekamy zapewne kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/CBR/The Hot Mic/YouTube