Obserwuj w Google News

„The Watch” – zobacz zwiastun serialu inspirowanego twórczością Terry’ego Pratchetta [WIDEO]

2 min. czytania
12.10.2020 13:51
Zareaguj Reakcja

„The Watch” to nowy serial fantasy od BBC America, zainspirowany przygodami Strażników Miasta Ankh-Morpork, znanego ze „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun oraz kilka klipów promocyjnych. Co już wiemy o serialu? Kto zagra główne role? I kiedy „The Watch” trafi na nasze ekrany? Sprawdziliśmy.

„The Watch” – zobacz zwiastun serialu inspirowanego twórczością Terry’ego Pratchetta [WIDEO]
fot. AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

„The Watch” to serial fantasy zainspirowany powieściami Terry’ego Pratchetta i (teoretycznie) osadzony w przedstawionym przez niego „Świecie Dysku”. Teoretycznie, gdyż nowe materiały pokazują, jak twórcy w dość luźny sposób inspirowali się powieściami Pratchetta i jak wiele elementów dodali od siebie. 

Materiały promocyjne spotkały się na razie z dość sceptycznym odbiorem ze strony fanów, a jak podają zagraniczne portale, wiele osób jest zdziwionych, jak wiele zmian wprowadzono do ich ukochanego świata. Należy jednak pamiętać, że zdarzało się już, że zniechęcające materiały promocyjne prowadziły do udanych finałowych produkcji, więc być może tym razem będzie podobnie. Przekonajcie się sami.

"The Crown": legendarna suknia ślubna księżnej Diany na nowym zdjęciu z 4. sezonu

„The Watch” – zwiastun i klipy promocyjne

Podczas trwającego właśnie New York Comic Con zaprezentowano nie tylko nowy zwiastun produkcji, ale także kilka klipów promocyjnych, pokazujących fragmenty scen z poszczególnych odcinków serialu. Materiały prezentują się następująco:

Klip, w którym poznajemy Śmierć:

„The Watch” – obsada i ekipa

Showrunnerem, pomysłodawcą i głównym scenarzystą serialu jest Simon Allen, który współpracował z BBC przy produkcji 3. sezonu serialu „Muszkieterowie”, czy przy serialu „Kontra: Operacja Świt”.  Reżyserami serialu są: Brian Kelly, Emma Sullivan i Craig Viveiros.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: gwiazda „ Gry o tron” (Beric Dondarrion) Richard Dormer, Adam Hugill, Jo Eaton-Kent, Marama Corlett, Lara Rossi i Sam Adewunmi.

„The Watch” – kiedy premiera?

Serial ma zadebiutować na kanale BBC America w styczniu 2021 roku. Istnieje duża szansa, że trafi także na antenę polskiej telewizji niedługo po tym terminie.

Czytaj także:  "Księga czarownic" powraca w zwiastunie 2. sezonu. Kiedy premiera nowych odcinków?