Obserwuj w Google News

"I Am Groot": znamy datę premiery nowego serialu Marvela. Kiedy trafi na Disney+?

2 min. czytania
06.06.2022 10:15
Zareaguj Reakcja

Przedstawiciele platformy Disney+ zaprezentowali pierwszy plakat nowego serialu Marvela - "I am Groot". Kiedy produkcja trafi do sieci?

Strażnicy Galaktyki 2 - kadr z filmu Marvela
fot. Everett Collection/East News

Już niedługo poznamy solowe przygody jednego ze Strażników Galaktyki. W sieci pojawił się pierwszy plakat serialu Marvela "I am Groot". Zdradzono też datę premiery produkcji, która trafi na Disney+.

"I Am Groot": plakat serialu Marvela

Kiedy w 2014 roku na ekrany kin wchodziła 1. część "Strażników Galaktyki", nie wiele osób wróżyło tej produkcji sukces. Obecnie seria w reżyserii Jamesa Gunna jest niezwykle popularna, a fani MCU czekają z niecierpliwością na jej 3. część.

Redakcja poleca

Zanim zobaczymy dalsze losy kosmicznych superbohaterów, na Disney+ trafi zupełnie nowy serial Marvela. Mowa o zapowiadanym jakiś czas temu "I am Groot", którego głównym bohaterem będzie drzewopodobny kosmita, potrafiący wypowiedzieć tylko 3 słowa. W mediach społecznościowych Marvela pojawił się plakat zapowiadający produkcję.

Wierny przyjaciel Rocket Rocketa ( Bradley Cooper) zginął pod koniec 1. części filmu, ratując swoją nową, kosmiczną rodzinę przed śmiercią. W finale okazało się jednak, że dubbingowany przez Vina Diesela Groot odrodził się jako mała sadzonka. W 2. części "Strażników Galaktyki" zadebiutował Baby Groot - dziecięca wersja postaci. W filmach "Avengers: Infinity War" i "Avengers: Endgame" kosmita przybrał nastoletnią formę.

Wygląda na to, że w "I am Groot" cofniemy się w przeszłość i poznamy przygody małego Groota. Z zapowiedzi twórców wynika, że w produkcji pojawią się również zupełnie nowe postacie, z którymi tytułowy bohater wejdzie w interakcje. Poznamy też dom rodzinny bohatera - Planet X znaną również z komiksów Marvela. Na razie jednak nie wiadomo do końca, jaką formułę obierze serial.

Redakcja poleca

"I Am Groot": kiedy premiera na Disney+?

Według informacji z plakatu 1. odcinek "I am Groot" zadebiutuje na Disney+ już 10 sierpnia 2022 roku. Zdradzono, że produkcja będzie animacją. Nie wiadomo jednak, czy chodzi o serial w stylu "What If...?", czy raczej wykorzystanie animacji 3D naśladującej realny świat. Za "I am Groot" odpowiada James Gunn, który nie tylko jest reżyserem i scenarzystą serialu, ale również jego producentem wykonawczym. W okresie zimowym Groot powróci w specjalnym świątecznym programie "The Guardians of the Galaxy Holiday Special". Natomiast 3. część "Strażników Galaktyki" trafi do kin 5 maja 2023 roku.

RadioZET.pl/Marvel Studios/Instagram