Obserwuj w Google News

"Behawiorysta": hasło "J***ć PiS" w nowym serialu TVN? [ZDJĘCIE]

2 min. czytania
20.01.2022 10:22
Zareaguj Reakcja

W serialu TVN "Behawiorysta" pojawiło się popularne hasło "J***ć PiS"? Szczegół zauważył jeden z widzów, który podzielił się nim za pośrednictwem internetu.

Behawiorysta - Robert Więckiewicz - kadr z serialu TVN
fot. TVN/materiały prasowe

O serialu "Behawiorysta" zrobiło się głośno, ale tym razem nie ze względu na walory rozrywkowe czy artystyczne. Produkcja TVN zyskała uznanie widzów dzięki antyrządowemu hasłu rzekomo ukrytemu w elementach scenografii.

"Behawiorysta": "J***ć PiS" w serialu TVN?

4 stycznia 2021 roku zadebiutowała nowa produkcja TVN - serial "Behawiorysta", będący adaptacją kolejnej powieści kryminalnej Remigiusza Mroza. Tym razem głównym bohaterem jest grany przez Roberta Więckiewicza Gerard Edling - były prokurator i ekspert specjalizujący się w badaniu mowy ciała. Bohater ściga seryjnego mordercę, który zostawia po sobie ślady w sieci.

Redakcja poleca

Widzowie mają za sobą premierę trzech odcinków pierwszego sezonu "Behawiorysty" i ich uwadze nie umknęły rzekome nawiązania do popularnego antyrządowego hasła związanego z tak zwanym Ruchem Ośmiu Gwiazd. Mowa oczywiście o słynnym "J***ć PiS" zapisywanym też jako "***** ***". Popularność ośmiu gwiazdek rozpoczęła się jesienią 2020 roku podczas protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

Jeden z widzów "Behawiorysty" zamieścił na Twitterze dwa kadry, które jego zdaniem odnoszą się antyrządowego przesłania ukrytego przez twórców.

Bohater grany przez Więckiewicza posiada samochód o numerze rejestracyjnym "OP JBP15". Według autora powyższego tweeta tablica rejestracyjna ma się odnosić do sloganu "J***ć PiS". Podobnie jak oznakowanie pojazdu prokuratorki Beaty Drejer (w jej roli Anna Morozowska), na którym ciąg liter i cyfr układa się w napis "OP J3B4C". O wiele bardziej wymownym szczegółem ma być naklejka na laptopie sierżantki Weroniki Dzwonek (Anna Próchniak), przedstawiająca rzekomo pochodną "***** ***" - osiem kropek ułożonych w odpowiedni sposób. 

Redakcja poleca

"Behawiorysta": obsada, gdzie oglądać serial TVN?

Oprócz Więckiewicza, Próchniak i Morozowskiej w serialu "Behawiorysta" wystąpili Krystian Pesta, Katarzyna Dąbrowska, Magdalena Czerwińska, Mirosław Haniszewski, Rafał Zawierucha i Maria Sobocińska. Produkcję można oglądać na platformie Player.pl. Odcinek czwarty zadebiutuje już 23 stycznia 2022 roku.

RadioZET.pl/Twitter

Nie tylko "Chyłka": Najlepsze polskie seriale kryminalne [ZDJĘCIA]