Obserwuj w Google News

"Rick i Morty": zobacz antypisowskie hasło w popularnym serialu animowanym [WIDEO]

2 min. czytania
16.08.2021 08:24
Zareaguj Reakcja

W 5. sezonie serialu "Rick i Morty" pojawiło się słynne hasło wymierzone w Prawo i Sprawiedliwość. Polscy tłumacze ukryli w animacji polityczny żart, który natychmiast trafił do sieci. 

Rick i Morty - kadr z serialu
fot. HBO Polska/materiały prasowe

Serial "Rick i Morty" to niepoprawna politycznie animacja, która odnosi się do wielu sfer z prawdziwego życia. W 2. odcinku 5. sezonu pojawił się żart z wykorzystaniem jednego z najpopularniejszych haseł Polski ostatnich kilku miesięcy.

"Rick i Morty" sezon 5: ***** *** w słynnym serialu

Produkcja ukazująca się oryginalnie w paśmie Adult Swim zyskała ogromną popularność na całym świecie. "Rick i Morty" ma miliony fanów również w naszym kraju.

Redakcja poleca

Osoby odpowiedzialne za polską wersję językową "Ricka i Morty'ego" postanowiły puścić oczko w kierunku rodzimego widza. W jednym z odcinków pojawiło się słynne antypisowskie hasło, złożone z ośmiu gwiazdek, które cenzurują wulgaryzm i nazwę partii politycznej założonej przez braci Kaczyńskich.

Na profilu Facebook Ruchu Ośmiu Gwiazd znalazł się krótki fragment drugiego odcinka najnowszego sezonu "Ricka i Morty'ego", w którym możemy usłyszeć "***** ***".

W zamieszczonym w sieci fragmencie kłótnię dwóch Ricków przerywają głosy z telewizji. Słyszymy, jak z głośnika wyraźnie pada zdanie: "Tryb analizy. Hasło: pięć gwiazdek przerwa trzy gwiazdki". Jest to ewidentne nawiązanie do polskiej sceny politycznej. Jak widać, twórcy polskiego dubbingu postanowili zmienić oryginalną treść słów wypowiadanych przez bohaterów, odnosząc się bezpośrednio do rzeczy, które śmieszą rodzimego widza.

Redakcja poleca

Trzeba przyznać, że antypisowskie hasło ukryte w "Ricku i Mortym" idealnie wpisuje się do "niegrzecznej" formy serialu animowanego, który wielokrotnie posługiwał się różnego rodzaju metatekstualnymi żartami. Już sami tytułowi bohaterowie są parodią protagonistów z serii "Powrót do przyszłości", więc na przestrzeni pięciu sezonów można znaleźć naprawdę dużo odniesień popkulturowych. Polscy odbiorcy mają szansę na wyłapanie dodatkowego, który uderza w partię rządzącą.

"Rick i Morty" sezon 5 - gdzie obejrzeć?

Serial powstał w roku 2013 jako produkcja nocnego pasma Cartoon Network znanego jako Adult Swim. Został stworzony przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona. Dwukrotnie w historii zdobył statuetkę Emmy. Pierwsze cztery sezony "Ricka i Morty'ego" są w Polsce dostępne na platformie Netflix. Piąty trafił w roku 2021 na HBO Go

RadioZET.pl/Facebook