Obserwuj w Google News

5 najbardziej absurdalnych wątków w polskich serialach. Twórców poniosła wyobraźnia

2 min. czytania
10.06.2021 16:51

Które polskie seriale wspięły się na wyżyny absurdu? Przy których wątkach łapaliśmy się za głowę pytając "dlaczego?". Przedstawiamy naszą subiektywną listę 5 najbardziej absurdalnych wątków w polskich serialach.

5 najbardziej absurdalnych wątków w polskich serialach. Twórców poniosła wyobraźnia
fot. fot Bartlomiej Zaranek plyta/TVP/East News

Polskie seriale, a już zwłaszcza opery mydlane, niejednokrotnie nas zaskakiwały. Tajemnicze zniknięcia, sekty, niespodziewane ciąże, a nawet zmartwychwstania i koniec świata - wszystko to już przerobiliśmy. Które wątki rozśmieszyły nas jednak najbardziej?

Najbardziej absurdalne wątki w polskich serialach [LISTA TOP5]

Gdy dana produkcja liczy już kilkaset odcinków, nic dziwnego, że twórcy muszą posiłkować się... cóż, niekonwencjonalnymi decyzjami fabularnymi. Niektórych nieco jednak poniosło i w efekcie otrzymaliśmy wątki, przy których absurd aż wylewał się z ekranu. Które wątki w polskich serialach były najbardziej niedorzeczne?

1. "M jak miłość" - zabójcze kartony

Zacznijmy od absolutnej podstawy i klasyki polskiej telewizji. Gdy  Małgorzata Kożuchowska podjęła decyzję o odejściu z obsady "M jak miłość", twórcy postanowili uśmiercić jej postać w iście spektakularny sposób. W efekcie Hanka wjechała samochodem w stos pustych kartonów i skonała na miejscu. Klasa sama w sobie.

Redakcja poleca

2. "Pierwsza miłość" - babcia Eugenia

Gdy myśleliśmy, że nasze oczy widziały już wszystko, "Pierwsza miłość" zaserwowała nam wątek tak absurdalny, że aż przezabawny. Jak bowiem inaczej określić losy kobiety, która ubzdurała sobie, że znajomy piesek to nowe wcielenie jej ukochanej babci Eugenii?

3. "Na Wspólnej" - Karolina i jej wyjazd do USA

Gdy Matylda Damięcka odeszła z serialu, twórcy "Na Wspólnej" widocznie chcieli pozostawić jej otwartą furtkę, na wypadek gdyby kiedyś zmieniła zdanie i postanowiła wrócić. Tak się jednak nie stało, a Karolina Brzozowska (córka Basi i Andrzeja) wyjechała do USA, gdzie... zniknęła bez śladu. Co ciekawe, jej własna rodzina nie tylko się z nią nie kontaktuje, co zwyczajnie nie pamięta o jej istnieniu

Zobacz także:  Pamiętacie Karolinę z "Na Wspólnej"? Matylda Damięcka nie zniknęła z mediów. Czym się dziś zajmuje?

4. "M jak miłość" i sekta Małgosi

Znów wracamy do "M jak miłość", gdzie jeszcze jedna bohaterka zniknęła z serialu w doprawdy niedorzeczny (choć już nie tak efektowny) sposób. Małgosia, w którą wcielała się  Joanna Koroniewska, na nowo zakochała się w swoim byłym mężu i wyjechała z nim do Stanów (po przygodach Karoliny powinniśmy byli już wiedzieć, jak to może się skończyć). Nie byłoby w tym nic złego, czy absurdalnego, gdyby nie fakt, iż mężczyzna bardzo szybko zginął w tajemniczych okolicznościach, a Małgonia wstąpiła do sekty. Na domiar złego wciąż się w niej znajduje, a rodzina ani myśli coś z tym faktem zrobić. 

M jak Miłość: Małgosia Mostowiak wróci do serialu? Jest komentarz produkcji

5. "Majka" - cała fabuła serialu

Na koniec prawdziwa wisienka na torcie. "Majka" to polski serial, w którym nie mówimy już o pojedynczym absurdalnym wątku, a całym zamyśle fabularnym. W końcu mamy tu do czynienia z kobietą, która zaszła w ciążę podczas badania u ginekologa. Okazało się bowiem, że lekarz zamiast cytologii wykonał inseminację. Chapeau bas!

QUIZ: Polskie seriale - jak dobrze nasz popularne polskie seriale?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.