Obserwuj w Google News

Wiemy, dlaczego zwolniono Katarzynę Dowbor. „Miszczak długo bił się z myślami”

2 min. czytania
08.05.2023 18:50
Zareaguj Reakcja

Katarzyna Dowbor została zwolniona z Polsatu. Dziennikarka nie poprowadzi kolejnej edycji programu „Nasz nowy dom”. Dlaczego Edward Miszczak podjął taką decyzję? Podobno nie chodziło jedynie o „odświeżenie” formatu.

wiemy-dlaczego-zwolniono-katarzynę-dwobor-miszczak-długo-bił-się-z-myślami
fot. Artur Zawadzki/East News, VIPHOTO/East News

Katarzyna Dowbor straciła pracę w Polsacie. Prowadząca „ Nasz nowy dom” znika z ekranów. W programie ma pojawić się nowa prowadząca, która podobno już szykuje duże zmiany. O zwolnieniu dziennikarki miał zdecydować Edward Miszczak, który naraził się na krytykę fanów telewizyjnego show. Dowbor zdążyła już opublikować w sieci oświadczenie, w którym zdradziła, jak wyglądały kulisy jej odejścia ze słonecznej stacji. Z kolei Pudelek miał porozmawiać z osobą z produkcji programu. Dlaczego władze Polsatu zdecydowały się pożegnać z gwiazdą?

Redakcja poleca

Znamy kulisy zwolnienia Katarzyny Dowbor. „Miała trochę problemów zdrowotnych”

Dziennikarze Pudelka mieli dotrzeć do osoby, która pracowała przy programie „Nasz nowy dom”. Okazuje się, że produkcja ma zostać odświeżona tak jak wcześniej „ Twoja twarz brzmi znajomo”. Informator portalu ujawnił, że władze Polsatu ponoć zaczęły też zastanawiać się, czy Katarzyna Dowbor będzie w stanie podołać nowym wyzwaniom.

- „Nasz nowy dom” to bardzo wyczerpujący format, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i fizycznym. I właśnie ten drugi aspekt mógł okazać się decydujący w przypadku tej zmiany - miało powiedzieć źródło Pudelka. - Kasia miała w ostatnich latach trochę problemów zdrowotnych, co mocno ograniczyło jej aktywność. To zaś zmuszało produkcję do szukania rozwiązań, które pozwoliłyby na realizację odcinków zgodnie z bardzo sztywnym i napiętym harmonogramem. Trzeba pamiętać, że ekipa niektóre domy musi stawiać praktycznie od nowa, w dodatku w niespełna tydzień. Tu każda obsuwa jest problemem.

Edward Miszczak po przejściu z TVN do Polsatu rozpoczął porządki w słonecznej stacji. Jeszcze niedawno głośno było o zwolnieniu Katarzyny Skrzyneckiej i pożegnaniu się z Piotrem Gąsowskim. Podobno w przypadku zakończenia współpracy z Katarzyną Dwobor Edward Miszczak „miał długo bić się z myślami”.

- Kasia to ikona tego programu, która błyskawicznie stała się dla widzów symbolem ciepła i dobroci. Dyrektor Miszczak długo bił się w tej sprawie z myślami i rozważał różne scenariusze, to była trudna decyzja. Zwłaszcza że wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że osoba, której przyjdzie teraz prowadzić „Nasz nowy dom”, będzie miała wysoko zawieszoną poprzeczkę - miała zdradzić osoba z produkcji show Polsatu.

Zwolnienie Katarzyny Dowbor zdążyła już skomentować Nina Terentiew. Gorzko o Edwardzie Miszczaku wypowiedziała się z kolei Monika Richardson. Atmosfera w Polsacie ma robić się naprawdę nieprzyjemna. O swoją przyszłość obawia się ponoć także Maciej Dowbor.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS