Obserwuj w Google News

Katarzyna Dowbor zwolniona z Polsatu. Ujawniła kulisy odejścia z "Nasz nowy dom"

2 min. czytania
08.05.2023 11:09
Zareaguj Reakcja

To koniec programu „Nasz nowy dom” z Katarzyną Dowbor. Gwiazda pożegnała się z telewizją Polsat. Z jakiego powodu? Okazuje się, że to nie była jej decyzja.

Katarzyna Dowbor odchodzi z „Nasz nowy dom”. Oskarża telewizję Polsat
fot. Mateusz Jagielski/East News

Katarzyna Dowbor pożegnała się z programem „Nasz nowy dom”, który prowadziła przez prawie dziesięć lat.  O jej odejściu poinformował sam dyrektor programowy stacji, Edward Miszczak.

- Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu – powiedział.

Na swoim prywatnym instagramowym profilu Katarzyna Dowbor rzuciła nieco więcej światła na tę sytuację. Okazuje się, że rozstanie z Polsatem nie było jej decyzją.

Redakcja poleca

Katarzyna Dowbor zwolniona z Polsatu. Podzieliła los Skrzyneckiej

Katarzyna Dowbor prowadziła „Nasz nowy dom” od 2013 roku. Przez prawie dekadę odmieniła życia niemal 300 rodzin. Jej program był jedną z najchętniej oglądanych pozycji w ramówce Polsatu. Dlatego też jej odejście jest tak dużym zaskoczeniem.

Na Instagramie Dowbor zdradziła, że to nie ona podjęła decyzję o odejściu z show.

Podziękowano mi za współpracę. Dziesięć lat temu rozstała się ze mną TVP po trzydziestu latach pracy. W tym roku obchodzę czterdziestolecie pracy zawodowej i podziękowano mi za współpracę z Polsatem. Nowe szefostwo, nowe porządki... i to odmładzanie wszystkiego i wszystkich - napisała.

Dowbor dodała, że „Nasz nowy dom” był najważniejszą produkcją, przy której pracowała. Zwróciła się też z podziękowaniami dla wszystkich rodzin, które pojawiły się w jej show.

Po dziesięciu latach pracy muszę się pożegnać z programem, który był chyba najważniejszy w moim życiu. Programem, który był misją i miał jedno niesamowite przesłanie — po prostu pomagał ludziom. Dawał nadzieję tym, nad których losem nikt się nie pochylał. Nam udawało się to aż przez 10 lat! To mnóstwo czasu spędzonego z cudownymi ludźmi. Dlatego chcę Wam za to teraz podziękować. Dziękuję wszystkim naszym rodzinom. Na zawsze pozostaniecie w moim sercu! - czytamy w oświadczeniu.

Polsat odmładza ramówkę. Edward Miszczak zwalnia starych pracowników

Wspomniane wcześniej odmładzanie formatów i ekip prowadzących ma być jedną ze zmian, które zaszły w Polsacie po przejęciu władzy przez Edwarda Miszczaka. Pod koniec grudnia z programem „Twoja twarz brzmi znajomo” rozstała się Katarzyna Skrzynecka. Choć sama gwiazda muzycznego show niechętnie wypowiadała się na temat tej sytuacji, pracownik stacji zdradził dziennikarzom Pudelka, co jest powodem tak drastycznych zakulisowych zmian.

W nowej edycji po raz pierwszy wystąpi na przykład niemedialny uczestnik, którego wyłowiono w otwartych castingach. Produkcja uznała więc, że to idealny moment na zmiany również w jury. A ponieważ za stołem jurorskim zasiadało przez 17 edycji już wiele osób, to tym razem decyzja musiała być naprawdę odważna i zaskakująca. Wspólnie uznano więc, że formuła współpracy z Kasią wyczerpała się, a program, który wciąż cieszy się wielką popularnością, zostanie odświeżony — powiedział.

Źródła: RadioZET.pl/Pudelek.pl

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News