Obserwuj w Google News

Tomasz Kammel opowiedział o depresji. Kazano mu trzymać to w tajemnicy

2 min. czytania
24.02.2023 08:20

Tomasz Kammel zignorował zalecenia specjalistów do spraw wizerunku i powiedział prawdę o swoich zmaganiach z problemami psychicznymi. Na Instagramie zamieścił szczery wpis. "Miałem w życiu trudne momenty" — przyznał się prowadzący "Pytanie na Śniadanie".

Tomasz Kammel opowiedział o depresji. Kazano mu trzymać to w tajemnicy
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Tomasz Kammel dołączył do grona celebrytów, którzy chcą rozprawić się ze stygmatyzacją problemów psychicznych. Udowodnił, że nie są powodem do wstydu, chociaż osoby, z którymi współpracował, zalecały, by nie opowiadał o swoich bolesnych doświadczeniach. Pokazał, że za szerokim uśmiechem, który prezentuje na szklanym ekranie, kryją się prawdziwe emocje. Nie zawsze są pozytywne.

Zobacz także: Kammel drwi z show TVN w „Pytaniu na Śniadanie”. Program „na pół gwizdka”

Tomasz Kammel opowiedział o problemach. "Mówili mi, żebym się nigdy do tego nie przyznawał"

Tomasz Kammel zamieścił w sieci wideo, w którym szczerze opowiedział o swoich problemach. Okazuje się, że utrzymanie szerokiego uśmiechu na twarzy nie zawsze przychodziło mu łatwo.

Miałem w życiu trudne momenty. Były sytuacje graniczne - napisał.

W chwilach, gdy był u skraju wytrzymałości, musiał trzymać język za zębami. Specjaliści do spraw wizerunku zalecali, by nie otwierał się przed fanami. Na szczęście dziś problemy psychiczne nie są już zamiatane pod dywan. Społeczna świadomość rośnie i coraz więcej celebrytów decyduje się na mówienie o mrocznej stronie życia.

Lata temu doradcy od wizerunku mówili mi, żebym się nigdy do tego nie przyznawał. Żebym nikomu nie mówił o wizytach u psychologa, o wsparciu farmakologicznym. Te czasy już dawno minęły. O depresji trzeba mówić otwarcie tak jak o swoich trudnych doświadczeniach. Dlatego wspierajcie, gadajcie, przekonujcie, by się leczyć i nie odpuszczać. Ludzie potrzebują pomocy. Każdy z nas może ją nieść, choćby słowem, bo jak wiadomo, słowa mają moc - kontynuował Kammel.
Tomasz Kammel mówi o depresji
fot. Instagram: @tomaszkammel

23 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Pamiętajmy, że pomoc osobom cierpiącym z powodu problemów psychicznych można nieść na co dzień.

Zobacz także: Wśród mężczyzn to nadal temat tabu. „Po prostu o tym nie rozmawiamy”

Pomoc w kryzysie

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)
ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/Instagram: @tomaszkammel