Obserwuj w Google News

Maja Bohosiewicz o depresji: „Boli cię noga – idziesz do ortopedy”

3 min. czytania
23.02.2023 17:56
Zareaguj Reakcja

Maja Bohosiewicz z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją podzieliła się w mediach społecznościowych ważnym apelem. Powiedziała o braniu leków antydepresyjnych i zwróciła się do swoich obserwatorów. „Szukanie pomocy i przyjęcie jej odmieni twoje życie” – przekonywała na Instagramie.

Maja Bohosiewicz
fot. Screen Instagram/majabohosiewicz

Maja Bohosiewicz popularność zyskała dzięki rolom w serialach takich jak „Barwy szczęścia”, „M jak miłość” czy „Na dobre i na złe". Obecnie skupia się na wychowywaniu synów oraz spełnia się jako influencerka. Gwiazda często wspominała o swoich problemach ze zdrowiem – siostra Soni Bohosiewicz nie wstydzi się tego, że cierpi na nerwicę lękową i przyjmuje leki. Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją celebrytka umieściła w sieci ważny apel.

Zobacz także:  Bohosiewicz przeciwna spowiedzi dzieci? Ujawniła szokujące słowa księdza. „Zbok”

Maja Bohosiewicz o korzystaniu z pomocy psychiatry. „Mogę znowu być sobą”

Maja Bohosiewicz ostatnio o swoich problemach natury psychicznej opowiadała z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Jak wyznała, początkowo usiłowała samodzielnie walczyć z atakami lęku za pomocą medytacji, jogi czy czytaniu rozwojowych lektur. Gdy te sposoby zawiodły, zdecydowała się na wizytę u specjalisty. Początki nie były łatwe.

Przez tydzień rzygam i prawie mdleję. Leżę w łóżku i czuję się naćpana. Co to za g*wno, które mi dał? Dzwonię do niego, mówi, żeby dalej brać

 – relacjonowała na Instagramie Bohosiewicz.

 Wprowadzenie rad psychiatry w życie okazało się dobrą decyzją, która pomogła celebrytce oraz jej najbliższym.

Dzięki lekom mogę znowu być sobą. Dzięki lekom życie poprawia się nie tylko mnie, ale całej mojej rodzinie i wszystkim wokół

 – wyjaśniła w instagramowym wpisie.

Redakcja poleca

Maja Bohosiewicz ma ważny apel z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją

Kolejną okazją do zwrócenia uwagi opinii publicznej na problemy psychiczne okazał Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

Napisze tylko tyle: cieszę się, że poruszyłam ten niewygodny, niewyględny, niemodny temat, o którym lepiej sobie pogadać wśród przyjaciół i rodziny  – bo dostałam od was kilkadziesiąt wiadomości, że dzięki temu poszliście szukać pomocy u specjalistów. A ja wciąż mam wokół siebie osoby, które leki biorą i absolutnie nie chcą o tym mówić

– zaczęła swój wpis Maja Bohosiewicz.

Influencerka zaapelowała do swoich instagramowych obserwatorów, decydując się na medyczne porównanie.

Jasno i prosto: Boli cię noga –  idziesz do ortopedy. Więc skoro masz oznaki depresji udaj się do psychiatry. Szukanie pomocy w stanach chorobowych to nie wstyd. Szukanie pomocy i przyjęcie jej odmieni twoje życie, które wróci do wersji, którą znasz, zanim wszystko zaczęło się wydawać nie do przejścia. Leki cię nie zmienią. To choroba cię zmienia

– zwróciła się do fanów celebrytka.

Jak ktoś ma odwagę może napisać, że się leczy i dać wiatru w żagle temu, kto jeszcze nie ma odwagi szukać pomocy

– zakończyła swój ważny manifest.

Pod publikacją pojawiło się mnóstwo komentarzy od osób, pragnących podzielić się swoimi doświadczeniami oraz pochwalających ważną inicjatywę.

Popieracie apel Mai Bohosiewicz?

Gwiazdy, które cierpiały na depresję  [ZDJĘCIA]
9 Zobacz galerię
fot. East News

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli – poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

 

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel. 22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel. 22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel. 22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)