Zamknij

Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki. To znana piosenkarka [FOTO]

05.12.2022 18:10

Tomasz Stockinger w pewnym momencie musiał podjąć trudną decyzję odnośnie swojej mamy. Aktor z "Klanu" zdecydował się zapewnić wiekowej rodzicielce opiekę w prywatnym ośrodku. Była piosenkarka jest tam otoczona troską i może liczyć na profesjonalną pomoc.

Tomasz Stockinger
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EAST NEWS

Tomasz Stockinger to znany wszystkim doktor Lubicz z serialu "Klan". Aktor wywodzi się z artystycznej rodziny: ojciec to znany aktor, Andrzej Stockinger, a mama - piosenkarka Barbara Barska, która w latach 50. wylansowała przebój "Ty jesteś moją miłością". Tomasz Stockinger ma też młodszą siostrę Katarzynę, która jest śpiewaczką operetkową. 

Kilka lat temu pani Barbara poważnie podupadła na zdrowiu i trudno było jej samodzielnie funkcjonować. Niestety przez obowiązki zawodowe dzieci nie były w stanie się nią zajmować, dlatego zdecydowały się umieścić ją w domu opieki. Mama Tomasza Stockingera przebywa w ośrodku od 2015 roku. Gwiazdor "Klanu" nigdy nie żałował, że zdecydował się na taki krok. 

Tomasz Stockinger umieścił mamę w domu opieki 

Po śmierci Andrzeja Stockingera w 1993 roku Barbara Barska została sama. Przez lata samodzielnie dawała sobie radę z codziennymi obowiązkami, a w razie potrzeby pomagały jej dzieci oraz wnuk. Sprawy skomplikowały się w 2015 roku, gdy 88-letnia artystka zwichnęła nogę i wymagała regularnej opieki. Wówczas Tomasz Stockinger postanowił znaleźć dla mamy miejsce w prywatnym ośrodku, gdzie pani Barbara mogła liczyć na fachową pomoc.

Gwiazdor "Klanu" uważał, że było to najlepsze rozwiązanie. Jak wyjaśnił kiedyś w rozmowie z "Faktem", jego mama nie poradziłaby sobie sama, mieszkając na drugim piętrze. W dodatku nie miałby kto jej pomagać. - Ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne - tłumaczył aktor. 

Serialowy doktor Lubicz podkreślał, że w ośrodku jego mama jest otoczona troską i niczego jej nie brakuje. Razem z rodziną regularnie ją odwiedzają. 

96 lat skończone! Babcia Basia dalej jest w dobrej formie. Wciąż pamięta i śpiewa utwory ze swojej kariery wokalnej, gdy była Barbarą Barską. Jest też na bieżąco, czyta gazety (bez okularów) i śledzi mundial, a najbardziej podoba jej się C. Ronaldo - napisał niedawno na Instagramie znany z "Dzień dobry TVN" Robert Stockinger. 

Prezenter udostępnił zdjęcie z wizyty u solenizantki. Pani Barbara w dobrym zdrowiu świętowała 96. urodziny w towarzystwie syna, wnuka oraz prawnuczek. 

Tragiczny los gwiazdora "Teleranka". Po latach sławy skończył jako bezdomny alkoholik
 

loader