Obserwuj w Google News

Jerzy Połomski nie miał żony ani dzieci. Dlaczego nigdy nie założył rodziny?

2 min. czytania
15.11.2022 14:29
Zareaguj Reakcja

Jerzy Połomski zmarł samotnie, bez otoczenia bliskich. Gwiazdor przeboju "Cała sala śpiewa z nami", choć nie narzekał na powodzenie, nigdy nie zdecydował się na małżeństwo, nie miał też dzieci. W jednym z wywiadów artysta wyjaśnił, dlaczego nie założył rodziny. 

Jerzy Połomski
fot. Damian KLAMKA/East News

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat w jednym z warszawskich szpitali. Przyczyny śmierci piosenkarza ujawniła jego menadżerka.

Dla wielu przyjaciół i fanów odejście wykonawcy przeboju "Cała sala śpiewa z nami" było prawdziwym ciosem. Polskie gwiazdy wspominają Jerzego Połomskiego i żegnają go serdecznymi wpisami w mediach społecznościowych. Nie brakuje też anegdot i wyruszających opowieści o ostatnich miesiącach życia artysty. 

Redakcja poleca

Jerzy Połomski nie miał żony ani dzieci. Dlaczego? 

Ostatni rok Jerzy Połomski spędził w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Przeniósł się tam, ponieważ wymagał już regularnej opieki, a w swoim mieszkaniu na Mokotowie żył samotnie.

Piosenkarz nie miał w zwyczaju opowiadać mediom o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że nigdy się nie ożenił i nie miał potomstwa, co przez dekady stanowiło temat licznych plotek i insynuacji. Pytany o sprawy osobiste gwiazdor estrady nie ukrywał, że zawsze cenił sobie niezależność. Podkreślał też, że choć na powodzenie nie narzekał, nie ciągnęło go do życiowej stabilizacji. 

- Jestem samotny żaglowiec, jak żagiel na wzburzonym morzu. Bardzo mi to odpowiada, daje mi swobodę - tłumaczył w jednym z wywiadów Jerzy Połomski.

Artysta nigdy nie przejmował się tym, co ludzie o nim mówią. "Mam swoją prawdę" - kwitował krążące plotki. A dlaczego Jerzy Połomski nie miał żony? 

- No, nie trafiło się - wyznał szczerze. - A może przeżyłem jakiś wielki zawód? Różne rzeczy zdarzają się w życiu. Może jest mi dobrze tak, jak teraz jest? Bo jest to pełnia niezależności. Związek to uzależnienie, trzeba wszystko dzielić na pół. Może ja jestem niepołowiczny? - zastanawiał się wykonawca "Bo z dziewczynami".

Pod koniec lat 60. Jerzy Połomski łączony był m.in. z Edytą Wojtczak. Spekulacje o romansie piosenkarza z popularną spikerką pojawiły się po ślubie Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego, gdzie oboje wystąpili w roli świadków. W rzeczywistości łączyła ich wyłącznie serdeczna przyjaźń. Jerzy Połomski zawsze ciepło wspominał gwiazdę telewizji. - Pieszczoch, przytulanka, wspaniała i cieplutka, śliczna jak z obrazka - zachwycał się legendarną prezenterką.

Była gwiazdą TVP, dziś żyje na uboczu ze skromnej emerytury. Co słychać u Edyty Wojtczak?

EN_01085361_1156
fot. Piotr Matusewicz/East News