Obserwuj w Google News

Rusza proces Jarosława Jakimowicza. Dziennikarz TVP odpowie za znieważenie

3 min. czytania
27.04.2023 12:53
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem i odpowie za znieważenie. Informację o tym przekazał w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył w tej sprawie prywatny pozew. Przedstawiono pierwsze szczegóły.

Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem
fot. VIPHOTO/East News

Jarosław Jakimowicz dał się poznać przed laty jako aktor, występujący w najbardziej znanych polskich produkcjach. Od dłuższego czasu skupiony jest na dziennikarstwie w mediach publicznych. Związany jest z TVP, gdzie prowadzi "W kontrze". W tymże programie bardzo często wygłaszał bulwersujące wręcz opinie na temat różnych osób w kraju. Jednak prawdziwą kopalnią pogardliwych słów dziennikarza są jego media społecznościowe, gdzie co chwila zabiera głos i obraża niemal każdego, kto ma odmienne poglądy niż on. Od długiego czasu o pociągnięcie Jakimowicza do odpowiedzialności walczył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Zaledwie kilka godzin temu na Facebooku OMZRiK poinformowano o sukcesie w tej sprawie.

Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem za znieważenie

W niedawnym wpisie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych przekazał, że rusza proces karny przeciw Jarosławowi Jakimowiczowi.

Sąd Okręgowy w Krakowie zdecydował — rusza proces karny. Informujemy Państwa, że kilkuletnie działania naszej organizacji przyniosły zamierzony efekt. Rusza proces karny Jarosława Jakimowicza, komentatora obrzydliwych programów propagandowych w TVP, także prowadzonych wspólnie z Agnieszką Siewiereniuk-Maciorowską, która usłyszała kilka wyroków w związku rozpowszechnianiem tzw. "fake news"

- przekazano w komunikacie.

Proces Jakimowicza: zamiast prokuratora oskarżać będą osoby, które krzywdził

Przedstawiciele OMZRiK zaledwie wczoraj zostali poinformowani o tym, że proces ruszy. Jak dodano, cała sprawa wisiała już na włosku ze względu na to, iż niespodziewanie wycofał się z niej prokurator, który dotąd zaangażowany był w działania.

Sprawa wisiała na włosku, bo z "niewiadomych przyczyn" z jej prowadzenia wycofał się nagle prokurator dotąd prowadzący ją na podstawie naszego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. W tej sytuacji zdecydowaliśmy się prowadzić proces bez prokuratora przed jednym z sądów rejonowych w Krakowie. Wczoraj odebraliśmy korespondencję, która jest dla nas bardzo korzystna!

- odnotował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Redakcja poleca

Jak przekazano, decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie to właśnie w tym mieście toczył będzie się proces karny przeciwko Jarosławowi Jakimowiczowi, a na sali sądowej zamiast prokuratora oskarżały będą go osoby, które atakował i krzywdził.

Przypomnijmy, że w swoich licznych wpisach na Instagramie Jarosław Jakimowicz uderzał m.in. w osoby wiązane ze środowiskami lewicowymi, w dziennikarzy i osoby z show biznesu, związane z TVN - ale nie tylko. Na "uwagę" Jarosława Jakimowicz zasłużyli m.in. Paweł Deląg, Agnieszka Woźniak-Starak, Kuba Wojewódzki, Kinga Rusin, Michał Żebrowski, Odeta Moro, Piotr Zelt, Maffashion, Maciej Stuhr a nawet Mariola Bojarska-Ferenc. Ale oczywiście nie tylko oni, bo aktor "Młodych Wilków" wchodził w spory słowne także z komentującymi, nie szczędząc przy tym obelg i personalnych ataków. To właśnie tym działaniom Jakimowicza przez długi czas przyglądał się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który właśnie teraz, po długim czasie pochwalił się swoim sukcesem.

Warto przypomnieć, że ostatnio Jarosław Jakimowicz został zbanowany na Instagramie w związku ze zgłoszeniami nadużywania regulaminu tego serwisu. To dla dziennikarza TVP nie pierwsza taka sytuacja, a w przeszłości w mediach społecznościowych blokowany był wielokrotnie.

Największe skandale Jarosława Jakimowicza. Co zrobił gwiazdor TVP Info?
4 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News