Obserwuj w Google News

Jarosław Jakimowicz ukarany przez Instagrama. Jego profil zniknął

3 min. czytania
24.04.2023 09:45
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz słynie ze swoich atakujących, często agresywnych i wulgarnych wypowiedzi, w których komentuje słowa czy działania osób z polskiego show-biznesu. Teraz gwiazdor TVP został ukarany za łamanie zasad Instagrama.

Jarosław Jakimowicz ukarany
fot. TRICOLORS/East News

Jarosław Jakimowicz — od pewnego czasu jeden z największych hejterów i jednoczesnie gwiazda TVP — znany jest ze swoich ostrych, często obraźliwych wypowiedzi, w których atakuje różne osoby publiczne za ich słowa czy działania. Wygląda na to, że celebryta znowu się doigrał, bo jego konto zniknęło z Instagrama.

Jarosław Jakimowicz obecny był na Instagramie pod nazwą "Jakimowicz1". Teraz gdy próbujemy wejść na jego profil, otrzymujemy zwrotny komunikat, że "strona jest niedostępna". - Kliknięty link mógł być uszkodzony lub strona mogła zostać usunięta - głosi standardowa notka.

Jarosław Jakimowicz się doigrał. Jego konto zniknęło z Instagrama

Jak możemy się też dowiedzieć, wyszukując posty dziennikarza z hashtagiem #jakimowicz, jakimi gwiazdor TVP opatrywał swoje wpisy, są one obecnie ukryte.

- Najpopularniejsze posty z hasztagiem #jakimowicz są obecnie ukryte, ponieważ członkowie społeczności zgłosili zawartość, która może być niezgodna z zasadami społeczności Instagrama - głosi komunikat.

Dla Jarosława Jakimowicza nie jest to pierwsza tego typu kara. Już wcześniej blokowany był w social mediach, na przykład na Facebooku banowany był sześciokrotnie w okresie zaledwie dwóch lat [mowa o latach 2020-2021 - przyp. aut.], a powodem miało być obrażanie internautów.

Jarosław Jakimowicz nagminnie obraża ludzi w internecie

Jarosław Jakimowicz od dłuższego czasu był bardzo aktywny w swoich mediach społecznościowych. Na Instagramie, gdzie prowadzący "W kontrze" miał spore grono obserwatorów, regularnie zamieszczał wpisy, w których atakował osoby związane m.in. z polskim show-biznesem, ale nie tylko. Ofiarami jego pogardliwych treści często były osoby związane z TVN — na przykład Agnieszka Woźniak-Starak, Kuba Wojewódzki, ale i wiele innych: Kinga Rusin, Michał Żebrowski, Odeta Moro, Piotr Zelt, Maffashion, Maciej Stuhr a nawet, ostatnio, Mariola Bojarska-Ferenc. Wprost trudno zliczyć.

Redakcja poleca

Choć niemal każda z napastliwych wypowiedzi Jarosława Jakimowicza znajduje ujście w mediach, to niektóre z nich zyskały szczególnie duży rozgłos. Jedną z głośniejszych była słowna "przepychanka" z Pawłem Delągiem. Dziennikarz TVP zarzucał koledze z "Młodych Wilków", że jest oszustem i od lat ukrywa przed bliskimi, że jest homoseksualistą. Wszystko przez wypowiedź Deląga, który wcześniej ocenił karierę Jarosława Jakimowicza w mediach publicznych.

- Jarek Jakimowicz teraz zrobił wielką karierę telewizyjną. (…) To jest dosyć przykre. Wolałbym na ten temat nie mówić, jaka to jest kariera telewizyjna i pozostawić to bez komentarza

— powiedział wtedy Paweł Deląg, nawiązując do politycznych układów, panujących w Telewizji Polskiej.

Ciekawe, jak długo konto Jarosława Jakimowicza na Instagramie nie będzie widoczne. W swoich zasadach Instagram określa wyraźnie, że do treści zakazanych należy m.in. mowa nienawiści, a trudno jest za taką nie postrzegać wypowiedzi pełnych obelg i wulgaryzmów, które można było znaleźć w jego profilu. Być może już niebawem, niczym feniks z popiołów, Jakimowicz znów zaistnieje na Instagramie. Zresztą, celebryta raczej nie widzi belki we własnym oku — swego czasu oznajmił, że wcale nie obraża ludzi, wręcz jest "milusiński" i kieruje się "chrześcijańskimi wartościami".

Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News