Obserwuj w Google News

Quiz. Pamiętasz gry i zabawy z PRL? Za 10/10 jesteś królem podwórka

2 min. czytania
21.11.2023 15:22
Zareaguj Reakcja

W czasach PRL nie mieliśmy dostępu do smartfonów, komputerów i tabletów. Chociaż co niektórzy posiadali telewizor, to dzieci wolały szaleć na podwórkach pomiędzy blokami czy też po zakamarkach wsi. Jak dobrze pamiętasz zabawy i gry z tamtego okresu? Sprawdź się w naszym sentymentalnym quizie.

Quiz gry i zabawy w PRL
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Bogdan SARWINSKI/East News

W dni wolne dzieci najchętniej od rana do późnego wieczora przebywały poza domem i doskonale bawiły się w swoim towarzystwie. W wymyślaniu gier ograniczała je jedynie wyobraźnia. A czy ty pamiętasz najpopularniejsze zabawy z okresu PRL? Na pewno coś mówią ci kapsle, guma, o podchodach nie wspominając. Rozwiąż quiz i cofnij się pamięcią do beztroskich chwil.

Zobacz także:  Quiz. Kultowe zakąski na prywatkach w PRL. Tak balowali nasi rodzice

Quiz. Jak dobrze pamiętasz gry i zabawy z okresu PRL?

W czasach PRL nie było do wyboru wielu zabawek. Dzieciom musiał starczyć zazwyczaj rower, bierki, chińczyk, mastermind, małe konsolki rodem z Rosji, okrojone planszówki czy też gry polegające na sprawdzaniu wiedzy, wyposażone w specjalny rysik i prostą elektronikę. Najwięcej emocji przynosiły oczywiście zabawy na podwórku. Nawet umorusane ubrania i pozdzierane kolana nie powstrzymywały dzieci przed powrotem do domu. Pamiętasz, w co bawiłeś lub bawiłaś się w gronie znajomych?

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje