Obserwuj w Google News

Quiz. Kultowe zakąski na prywatkach w PRL. Tak balowali nasi rodzice

1 min. czytania
20.11.2023 16:26
Zareaguj Reakcja

Choć w PRL-u w sklepach świeciło pustkami i trzeba było się nieźle natrudzić, żeby zrobić coś z niczego, fantazji naszym mamom i babciom nie brakowało. Dzięki temu powstało wiele niezapomnianych dań, bez których żadna prywatka okresu komuny nie mogła się obyć. Jak dobrze znasz tamte przysmaki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Quiz. Kultowe dania na prywatkach w PRL. Jak dobrze je pamiętasz
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. YouTube/VHR Records/screen

Z pustego i Salomon nie naleje, ale czasy PRL-u pokazały, że wystarczyło trochę kreatywności, by stół podczas prywatki uginał się pod różnymi pysznościami — nawet jeśli o walorach smakowych niektórych z nich można długo dyskutować. Zdecydowanie jednak popisowe dania domówek za komuny pokazują, że "Polak potrafi".

Quiz. Kultowe dania na prywatkach w PRL. Jak dobrze je pamiętasz?

Ci, którzy pamiętają czasy komuny w Polsce, często wracają do nich z sentymentem. Wspomnienie młodości czy dzieciństwa sprawia, że nawet najdziwniejsze "wynalazki" żywieniowe naszych mam i babć wydają się być przysmakami. Niektórym na myśl o smażonej mortadeli może cieknąć ślinka. A takimi daniami stały wszystkie imprezy tamtych czasów. Niezależnie od tego czy to imieniny cioci, sylwester, czy inna okazja, na stole nie mogło zabraknąć popisowych dań z tego, co akurat było dostępne w sklepach. Jak dobrze je pamiętasz? Sprawdź to w naszym quizie.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje