Obserwuj w Google News

Quiz. Muzyczna podróż po Polsce: o którym mieście jest ta piosenka?

1 min. czytania
19.04.2024 08:20

Rozwiąż quiz dla fanów polskiej muzyki i sprawdź, jak dobrze znasz teksty polskich utworów. Czy wiesz, o którym mieście jest ta piosenka?

Quiz. Miasta w piosenkach
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Marek BAZAK/East News

Geneza tekstów piosenek bywa różna. Jedne powstają z potrzeby chwili, wyrażając domagające się natychmiastowego ujścia uczucia, przeżycia czy potrzebujące utrwalenia ulotne wrażenia autora. Inne pisane są na zamówienie, do skomponowanej już melodii albo jako zwiastun filmu lub tło jego wydarzeń. Różny jest też stopień artyzmu: od tekstów prawdziwie poetyckich po "twórczość" z rymami częstochowskimi. Ważne życiowo tematy często występują tuż obok pustosłowia.

Quiz: Muzyczna podróż po Polsce: o którym mieście jest ta piosenka?

1/10 O którym mieście śpiewa zespół T.Love: „Gdy patrzę w twe oczy zmęczone jak moje To kocham to miasto zmęczone jak ja”

 Z reguły najbardziej zapadają w pamięć teksty autentyczne, odnoszące się do silnych ludzkich emocji. Radość, smutek, miłość, zdrada bywają udziałem każdego autora, wykonawcy, słuchacza. To tematyka tak uniwersalna, jak i poruszająca serca.

Czy wiesz, o którym polskim mieście jest ta piosenka?

W mniejszej liczbie spotykamy teksty nastawione na humor i zabawę, które także cieszą się popularnością. W innych znajdziemy wspomnienie różnych miejsc, w których przebywali autorzy piosenek. Właśnie o takich utworach będzie niniejszy quiz.

W naszym quizie proponujemy muzyczną podróż po Polsce, sięgając po teksty bardziej lub mniej znanych piosenek. W każdym z 10 zadań należy ustalić, do której miejscowości trafiamy. Z podanych trzech możliwości tylko jedna jest poprawna. W drogę!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap