Obserwuj w Google News

Quiz. Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Wiesz, co znaczy „rel” i „delulu”?

2 min. czytania
15.11.2023 21:26

Poznaliśmy listę słów i wyrażeń nominowanych do tytułu Młodzieżowego Słowa Roku. Znalazły się na niej między innymi „delulu”, „bambik” i „baza”. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź, ile z nich kojarzysz.

Quiz. Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Wiesz, co oznacza numer 6?
  • 21 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock/Jacob Lund

Każdego roku Wydawnictwo Naukowe PWN podejmuje się organizacji plebiscytu, który ma wyłonić najpopularniejsze słowo, jakim posługuje się młodzież. W 2022 roku na pierwszym miejscu znalazło się wyrażenie „essa”, które można zdefiniować jako okrzyk radości. Drugie miejsce zajęły ex aequo „slay” oraz „łymyn”, z których pierwsze oznacza robienie dobrego wrażenia, a drugie używane jest w celu żartobliwego opisania kobiet, które zachowują się nieracjonalnie. Na trzecim miejscu wylądowały słowa „betoniarz” oraz „NPC”.

Zobacz także: Quiz. Ile młodzieżowych słów jesteś w stanie zrozumieć? Mało kto rozpoznaje 9/10

Już te przykłady pokazują, jak głęboko zakorzeniony w popkulturze jest młodzieżowy żargon. Jeżeli wydają się wam one abstrakcyjne, poczekajcie, aż zobaczycie, jakie słowa wytypowano w roku 2023.

Młodzieżowe słowo roku 2023. Finałowa lista

W finale tegorocznego plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku znalazło się 20 słów i wyrażeń. Są to: „bambik”, „baza”, „bratku”/„bruh”, „cringe”, „delulu”, „drillowiec”, „fr/FR”, „git”, „imo”, „kys”, „LOL”, „NPC”, „odklejka”, „oporowo”, „rel”, „rizz”, „side-eye”, „sigma”, „slay” i „zgerypała”. Czy którekolwiek z nich brzmi znajomo? Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę.

Źródła: Radio ZET/samorzad.infor.pl

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje