Obserwuj w Google News

Quiz. Dopasuj element herbu do związanego z nim miasta. Zdobędziesz 10/10?

1 min. czytania
08.04.2024 17:07

Szybki quiz. Twoim zadaniem jest dopasować element herbu do związanego z nim miasta. Wynik 10/10 pkt tylko dla najlepszych.

Quiz. Dopasuj element herbu do związanego z nim miasta. Zdobędziesz 10/10?
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock

Każde miasto ma swój herb. Zwykle znajduje się na nim jakiś symbol, który nawiązuje do tradycji lub historii danego miejsca. Myślisz, że znasz herby najpopularniejszych miejscowości w Polsce? Sprawdź swoją wiedzą, rozwiązując ten quiz

Quiz: Dopasuj element herbu do związanego z nim miasta. Zdobędziesz 10/10?

1/10 Na początek coś prostego. Na herbie Warszawy znajduje się:

Test składa się z zaledwie dziesięciu pytań. Do każdego podane są trzy lub dwie odpowiedzi, ale prawidłowa jest oczywiście tylko jedna. Podejmujesz wyzwanie? Ostrzegamy, że quiz wcale nie jest taki prosty. Komplet punktów zarezerwowany jest jedynie dla prawdziwych ekspertów.

Quiz. Połącz element herbu z miastem. Wynik 10/10 tylko dla najlepszych

Nasz quiz jest krótki i nie zajmie ci więcej niż kilka minut. W teście pytamy cię o herby najpopularniejszych miast w Polsce - między innymi Warszawy, Łodzi, Torunia, Poznania, Wrocławia, Gdyni, Lublina, Olsztyna oraz Zielonej Góry. 

Jeżeli znasz się na polskich miastach i wiesz co nieco o ich symbolach, ten quiz nie powinien sprawić ci większego problemu. Ale nigdy nie wiadomo... Odpowiedz na dziesięć pytań i przekonaj się, czy jesteś prawdziwym ekspertem. Trzymamy kciuki.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap