Obserwuj w Google News

Quiz. Największe absurdy PRL-u. Gotowy scenariusz na film Barei

1 min. czytania
24.03.2024 15:38

Nie jest żadną tajemnicą, że PRL był bardzo obfity w absurdy i wszelkie przedziwne sytuacje. Jeśli pamiętasz te czasy, to na pewno pamiętasz sytuacje, o które pytamy w naszym quize. 

Quiz. Największe absurdy PRL-u. Gotowy scenariusz na film Barei
  • 9 pytań Rozpocznij quiz
fot. EAST NEWS Archiwum szpitala im. J. Bednarza

Czas PRL-u był bardzo trudnym czasem dla Polaków. Przede wszystkim dlatego, że państwo chciało kontrolować praktycznie każdą gałąź życia swoich obywateli. Masa ograniczeń i cenzura to jednak dopiero początek. Trudna sytuacja gospodarcza i ciągły brak podstawowych produktów życia codziennego również często dawało Polakom w kość. To wszystko i wiele, wiele więcej sprzyjało wręcz absurdalnym sytuacjom w kraju. 

Zobacz także

Pamiętasz te absurdy z PRL-u? 

Quiz: Największe absurdy PRL-u. Gotowy scenariusz na film Barei

1/9 Władze PRL-u miało pewną częścią garderoby. Mowa o:

Władza pewne niedociągnięcia próbowała mniej lub bardziej sprytnie maskować. O co chodzi? Gdy brakowało jakiegoś produktu, to albo proponowano Polakom absurdalny zamiennik (jak w przypadku cytrusów), albo próbowano im wmówić, że dana rzecz nie jest potrzebna albo nawet jest niezdrowa. Znasz takie przykłady? Jeśli tak, to zaznacz odpowiedź w naszym quizie

Pewne historie dla młodych są dziś zapewne nie do wyobrażenia. Nic dziwnego. Niektóre z nich są wręcz zabawne. Niestety wtedy nie wszystkim było do śmiechu. 

Mimo wszystko wiele osób z uśmiechem wspomina PRL. Miejmy nadzieję, że rozwiązując ten quiz, również się uśmiechniecie. 

Źródło: Radio ZET

Nie przegap