Obserwuj w Google News

Przez chorobę opuścił "Nasz nowy dom". Wstydził się ludzi, zasłaniał twarz. Co mu dolega?

2 min. czytania
12.04.2023 12:51
Zareaguj Reakcja

Artur Witkowski był szefem ekipy remontowej w programie "Nasz nowy dom" w Polsacie. Sympatyczny kierownik budowy współpracował z Katarzyną Dowbor przez 8 lat, aż w końcu zdecydował się pożegnać z programem. Powodem odejścia była poważna choroba, w wyniku której Artur Witkowski doznał porażenia. 

Artur Witkowski i Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom"
fot. Facebook@Nasznowydom

Program "Nasz nowy dom" w Polsacie z prowadzącą Katarzyną Dowbor odmienił los setkom rodzin w trudnej sytuacji. Na antenie można oglądać 20. sezon programu, a w nim kolejne ludzkie dramaty, jak choćby głośna ostatnio sprawa pani Żakliny i jej syna, którzy stracili dobytek w pożarze. W ekipie remontowej niestety nie ma już lubianego kierownika budowy Artura Witkowskiego. Mężczyzna opuścił program po 8 latach ze względu na chorobę. Jego stan był na tyle poważny, że nie mógł już więcej pokazywać się przed kamerami. 

Redakcja poleca

Nasz nowy dom w Polsacie: Artur Witkowski opowiedział o swojej chorobie

Sprawa wyglądała wyjątkowo przykro. Artur Witkowski doznał porażania nerwu twarzowego, w wyniku czego połowa jego twarzy była sparaliżowana. Szef zespołu z "Nasz nowy dom" przyznał, że czuł się źle z powodu swojego wyglądu.

Na początku wstydziłem się wyjść z domu, nie miałem chęci rozmawiać z ludźmi, zasłaniałem twarz maseczką - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzięki leczeniu choroba zdołała cofnąć się w 80 procentach, lecz twarz jeszcze nie odzyskała dawnej sprawności. Artur Witkowski jednak potrafi już normalnie funkcjonować, a wielka w tym zasługa bliskich oraz osób z podobnym problemem, które podnosiły go na duchu. 

Zawdzięczam im bardzo wiele. Podnieśli mnie na duchu. Podobnie żona, która mnie motywowała. Dzięki temu wyszedłem z dołka. Teraz już jest super - wyznał były współpracownik Katarzyny Dowbor.

Zobacz także: Żona Oliviera Janiaka poniżona na lotnisku we Włoszech. "Wasz paszczur"

Artur Witkowski odszedł z "Nasz nowy dom". Co dzisiaj robi? 

Były kierownik budowy z Polsatu ciepło wspomina czas spędzony na planie "Naszego nowego domu". Choć praca była ciążka i wymagała życia w ciągłych rozjazdach oraz rozłąki z rodziną nawet w weekendy, Witkowski nie żałuje udziału w projekcie. Do programu jednak już nie wróci.

Obecnie Artur Witkowski współpracuje z architektem Maciejem Pertkiewiczem z kanału "Twoja ekipa" na YouTube. Obaj pokazują, jak umiejętnie budować, przeprowadzać remonty oraz stylowo urządzić dom. 

Dramat polskiej aktorki. Agnieszka Więdłocha po chorobie straciła głos