,

Uczestniczka "Nasz nowy dom" oskarżana o kradzież i wyłudzenie pomocy. "Nie ukradłam ani złotówki"

24.03.2023 15:13

Ekipa Katarzyny Dowbor z "Nasz nowy dom" wyremontowała mieszkanie pani Żaklinie, która straciła lokum w pożarze. Jednak szczęście uczestniczki mącą hejterskie wpisy o tym, że pomoc jej się nie należała. Padają też pytania o pieniądze ze zbiórki. Samotna matka zareagowała na zarzuty. 

Katarzyna Dowbor w "Nasz nowy dom"
fot. Instagram:@nasznowydom

Katarzyna Dowbor i ekipa z "Nasz nowy dom" pomogła pani Żaklinie z Elbląga, samotnej matce, która straciła dom w pożarze. Kobieta ma za sobą dorastanie w dysfunkcyjnej rodzinie i pobyt w domu dziecka. W związku też długo nie zaznała szczęścia - po narodzinach syna jej partner zginął w tragicznym wypadku. Potem jej mieszkanie strawił pożar. Pani Żaklina z Alanem trafili do domu samotnej matki. Przyznano im lokal zastępczy, lecz w bardzo złym stanie.

Ludzie dobrej woli zorganizowali dla pogorzelców zbiórkę pieniędzy, a mieszkanie udało się odremontować dzięki programowi "Nasz nowy dom". Po emisji odcinka w Polsacie panią Żaklinę zalały paskudne wpisy o tym, że pomoc jej się nie należała. 

Nasz nowy dom: uczestniczka hejtowana po pomocy Katarzyny Dowbor

Złośliwcy zarzucili pani Żaklinie, że nie wyjaśniła, na co poszły pieniądze ze zbiórki. Padły nawet sugestie, że kobieta przywłaszcza je na inne cele, niż podano w opisie zrzutki. 

Pieniądze ze zbiórki, o których tu mowa, poszły na remont i utrzymanie mieszkania komunalnego oraz czynności, które podjęłam. Na bieżąco udostępniałam w relacjach i na grupach czynności wykonywane za te pieniądze 

- tłumaczyła w mediach społecznościowych pani Żaklina. 

Dodała, że pobyt w hotelu i wiele udogodnień zasponsorował jej program Polsatu. 

Nikomu nie ukradłam złotówki. Nie wiem, co wami kieruje i skąd bierzecie informacje, które publikujecie i w jakim celu. Nie rozliczajcie innych, bo sami też zostaniecie rozliczeni

- pokreśliła. 

Jednak spora część komentujących była zdania, że skoro mieszkanka Elbląga już raz otrzymała pomoc, nie powinna była ubiegać się o wsparcie Katarzyny Dowbor. W odpowiedzi pani Żaklina przyznała, że nie spodziewała się takiej lawiny dobra, ale i też tylu osób, które "utopiliby drugiego człowieka w łyżce wody". 

Osoby hejtujące serdecznie pozdrawiam i życzę, by zagościło w waszych życiach dużo miłości i ciepła. Tym bardziej nie widząc tu osób, które mnie rzeczywiście znają i są w stanie ocenić sytuację inaczej, niż przez pryzmat zazdrości i typowego hejtowania 

- skwitowała zarzuty zawistników. 

Załoga z "Nasz nowy dom" nie tylko odnowiła pani Żaklinie mieszkanie, ale także spełniła jej marzenie i przygotowała pomieszczenie pod gabinet kosmetyczny. Dzięki prezentowi od ekipy Katarzyny Dowbor mama Alana będzie mogła rozkręcić własną działalność i finansowo stanąć na nogi. 

Halina Kowalska prosi fanów o pieniądze. Mąż aktorki wpędził ją w długi? "Może wkroczyć komornik"
 

loader

Logo radiozet Dzieje się