Obserwuj w Google News

Nie żyje Marcin Kudełka – „polski głos Johnny'ego Bravo"

2 min. czytania
24.11.2022 16:51
Zareaguj Reakcja

Odszedł Marcin Kudełka, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, który użyczał głosu m.in. głównej postaci w polskojęzycznej wersji kreskówki „Johnny Bravo”. Informacja o śmierci artysty pojawiła się na jednym z youtubowych kanałów, a smutne wieści zostały wkrótce potwierdzone przez przyjaciela aktora.

Marcin Kudełka
fot. Screen YouTube/WIDZEGOSY

Marcin Kudełka spełniał się jako aktor na wielu płaszczyznach – występował na deskach teatru, grał w filmach, a także użyczał swojego głosu, dubbingując m.in. postać Johnny’ego Bravo z popularnej kreskówki emitowanej na stacji Cartoon Network. Fani serialu nie wyobrażają sobie, by blondwłosemu siłaczowi mógł udzielać głosu ktoś inny.  

Zobacz także:  Koniec Cartoon Network? Co dalej z kultowym kanałem telewizyjnym, który wychował pokolenia?

Marek Bimer o śmierci Marcina Kudełki. „To kur*a nie może być prawda”

Lektor zajmował się również dubbingiem bohaterów znanych z filmów Disneya – możemy usłyszeć go w produkcjach takich jak „Książę Egiptu”, „101 Dalmatyńczyków” czy „Król Lew II: Czas Simby”.

O swoich rolach dubbingowych Marcin Kudełka opowiadał na kanale „Widzę głosy” w serwisie YouTube. To właśnie jego twórcy poinformowali media o śmierci aktora. Wkrótce przykrą wiadomość potwierdził przyjaciel artysty, Marek Bimer.

- Kudeł, Kudlarz. Przyjaciel. Tyle razem zrobiliśmy. Zrobił ze mną wszystko, co dla mnie wartościowe. Setki rzeczy. To on ostatecznie tworzył jakość. Potrafił wszystko. Wielki Mistrz. Uwielbialiśmy razem pracować. Spotykać się. Z jednej strony był najśmieszniejszym człowiekiem na świecie. Z drugiej niebywale wrażliwym, ciepłym facetem – napisał na swoim profilu.

Myślałem, że będzie żył wiecznie jak jego ukochany dziadek, Bolek. "Kudeł", bracie, to kur*a nie może być prawda

 – dodał załamany śmiercią przyjaciela mężczyzna.

Redakcja poleca

Jak podaje serwis Plejada, Marcin Kudełka został odnaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Sopocie. Przyczyny jego śmierci nie są na razie znane.

Aktor miał zaledwie 59 lat, jednak zostawił po sobie ogromny dorobek artystyczny.

Rodzinie i bliskim Marcina Kudełki składamy nasze najszczersze kondolencje.

RadioZet.pl/Plejada.pl

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News