Obserwuj w Google News

Nie żyje Davide Renne. Dyrektor kreatywny Moschino zmarł po nagłej chorobie

2 min. czytania
11.11.2023 08:48
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Davide Renne, projektant mody, który kilka dni temu objął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Moschino. Przedstawiciele marki zawiadomili o śmierci 46-latka w specjalnym oświadczeniu. Davide Renne odszedł wskutek nagłej choroby. 

Davide Renne nie żyje
fot. Instagram:@daviderenne

Świat mody doświadczył kolejnej wielkiej straty. Nie żyje Davide Renne. Projektant, który zaledwie przed tygodniem objął stanowisko dyrektora kreatywnego domu mody Moschino, zmarł 10 listopada w wieku 46 lat.

Redakcja poleca

Davide Renne nie żyje. Projektant mody zmarł wskutek nagłej choroby

Druzgocącą wiadomość przekazał w sieci szef koncernu Aeffe SpA, do którego należy marka Moschino. W oświadczeniu czytamy, że Davide Renne zmarł po nagłej chorobie. Dokładna przyczyna śmierci projektanta nie została jednak ujawniona. 

"Nie ma słów, aby opisać ból, którego doświadczamy w tym dramatycznym czasie. Davide dołączył do nas zaledwie kilka dni temu, kiedy nagła choroba odebrała go nam zbyt wcześnie. Wciąż nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Wraz z Davide pracowaliśmy nad ambitnym projektem, w atmosferze entuzjazmu i optymizmu na przyszłość. Chociaż był z nami bardzo krótko, natychmiast stał się kochany i szanowany. Dziś spoczywa na nas odpowiedzialność kontynuowania tego, co zakładała jego wyobraźnia i kreatywność. Składamy głębokie kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom" - przekazał Massimo Ferretti.

Kim był Davide Renne, nowy dyrektor kreatywny Moschino?

Davide Renne był cenionym w branży fashion projektantem mody i stylistą. Od początku listopada miał tworzyć kolekcje dla domu mody Moschino jako dyrektor kreatywny marki. Zastąpił on na tym miejscu Jeremy'ego Scotta. Wcześniej Renne przez przeszło dwie dekady związany był z domem mody Gucci. 46-latek szykował swoją pierwszą kolekcję dla Moschino na sezon jesień/zima 2024, która miała zostać zaprezentowana w lutym podczas tygodnia mody w Mediolanie.

Nie przegap
Te gwiazdy pożegnaliśmy w 2023 roku. Wspominamy zmarłych
20 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER + David Cheskin/Press Association/East News + Collin Xavier/Image Press Agency ABACA/Abaca/East News