Obserwuj w Google News

Miss Polonia 2023. Kto zdobył tytuł najpiękniejszej Polki?

2 min. czytania
01.07.2023 09:28
Zareaguj Reakcja

Znamy zwyciężczynię konkursu Miss Polonia 2023. Krystynę Sokołowską zastąpiła Ewa Jakubiec z Wrocławia. Kim jest 26-latka wybrana przez jury?

Ewa Jakubiec - Miss Polonia 2023
fot. Mateusz Jagielski/East News

30 czerwca 2023 roku odbyła się gala konkursu Miss Polonia 2023. Która kandydatka została okrzyknięta najpiękniejszą Polką?

Miss Polonia 2023: Kto zdobył tytuł najpiękniejszej Polki?

Miss Polonia to tytuł przyznawany corocznie od 1929 roku (z przerwami) dla najpiękniejszej i najbardziej utalentowanej młodej kobiecie w Polsce. Konkurs Miss Polonia ma na celu wyłonienie reprezentantki kraju do międzynarodowych konkursów piękności, takich jak Miss World czy Miss Universe. Uczestniczki rywalizują w różnych etapach, takich jak prezentacja w strojach kąpielowych, wieczorowych, oraz pokaz swoich umiejętności i wiedzy. Zwyciężczyni ma okazję reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Redakcja poleca

W 2022 roku zwyciężczynią została Krystyna Sokołowska z Białegostoku. Po 12 miesiącach musiała jednak oddać koronę i przekazać ją swojej następczyni. Jak podaje Kobieta WP.pl, wydarzenie miało miejsce w Centrum Kongresowym Gerlach Nosalowy Dwór Resort & Spa w Zakopanem. Prowadzącymi byli Izabella Krzan, Krystyna Sokołowska, Aleksander Sikora oraz Mateusz Szymkowiak. Podczas konkursu nie zabrakło występów gwiazd. Na scenie zaśpiewała między innymi Doda. Wydarzenie było transmitowane przez TVP.

Do konkursu przystąpiło 19 kandydatek z całej Polski. Jury, w którego składzie znaleźli się między innymi Sandra Kubicka, Aleksander Baron czy amerykański makijażysta polskich gwiazd Harry Jefferson, nagrodzili bursztynową koroną Ewę Jakubiec z Wrocławia. 

Ewa Jakubiec z Wrocławia: kim jest Miss Polonia 2023?

Zwyciężczynią została 26-letnia Ewa Jakubiec. Nowa Miss Polonia pochodzi z Wrocławia i od dawna zajmuje się modelingiem.

Ukończyła stadia magisterskie z pielęgniarstwa, a obecnie studiuje zdrowie publiczne. Na co dzień pracuje w klinice medycyny estetycznej. Zdobyła tytuł Miss Województwa Dolnośląskiego.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/Kobieta WP.pl/Instagram