Obserwuj w Google News

Jagodzianki grozy u Magdy Gessler. Szok, ile trzeba zapłacić za jedną

2 min. czytania
30.06.2023 13:23
Zareaguj Reakcja

Magda Gessler ma już wyrobioną markę, a produkty sygnowane jej nazwiskiem kojarzą się ze smakiem, naturalnymi składnikami, profesjonalizmem, ale też z wysokimi cenami. Podobnie jest tym razem. Lepiej usiądźcie, zanim poznacie cenę jagodzianek grozy z cukierni „Słodki Słony”.

Magda Gessler sprzedaje jagodzianki cena powala
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News, screen Facebook Słodki Słony

Magda Gessler zszokowała już w tym roku ceną pączków. Kwota mocno wzrosła – za jedną sztukę w cukierni „Słodki Słony” trzeba było zapłacić 18 zł, czyli o 3 zł więcej niż w 2022 roku. Restauratorka już niejednokrotnie tłumaczyła, skąd wynikają tak wysokie ceny. Oczywiście wzrosły ceny wynajmu, prądu czy gazu, ale też idealnych składników, na które stawia Magda Gessler. Teraz nastał sezon na jagodzianki, a my jesteśmy w szoku, ponieważ cena za bułkę z owocami wzrosła aż o 5 zł. Ale czego się nie robi dla nieba w gębie.

Zobacz także:  Magda Gessler nauczy, jak „dbać o jajka męskie”. „Żeby im stawało”

Magda Gessler kusi jagodziankami. Cena powala

Cukiernia „Słodki Słony” to już kultowe miejsce. Możemy tam kupić drożdżówki, serniki, bułeczki, babeczki, placki, rogaliki i czego tylko dusza zapragnie. Sezonowo pojawiają się tam drożdżówki. W zeszłym roku za przysmak trzeba było zapłacić 13 zł w wersji mini, a standardowa kosztowała już 23 zł.

Widać, że ceny mocno poszły w górę. Jeszcze w 2021 roku jagodzianki były o 4-5 zł tańsze niż w 2022 roku. Jednak teraz miłośnicy wypieku mogą się nie pozbierać, albo co najwyżej zbierać szczęki z podłogi. Jagodzianka kosztuje aż 28 zł!

Redakcja poleca

To wzrost aż o 5 zł w porównaniu do zeszłego roku. Aż strach pomyśleć, co czeka nas za kolejne 12 miesięcy. Z kolei w sieciówkowych piekarniach jagodzianki kosztują od ok. 5 zł do 13 zł.

Oczywiście zawsze możemy upiec sobie całą blachę jagodzianek w domu i wyjdzie nieporównywalnie taniej. Mimo wszystko „Słodki Słony” cieszy się sporym wzięciem i klientów w tym roku nie zabraknie – nawet przez horrendalne podwyżki.

Skandale gwiazd
11 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS