,

Książę Harry został nazistą przez Williama i Kate? Syn króla tłumaczy się po latach

05.01.2023 11:09

Książę Harry wyznał po latach, że jego brat William i jego szwagierka Kate Middelton kazali mu założyć sławetny kostium nazisty. Dlaczego tak się stało?

Książę Harry, Książę William, Kate Middleton
fot. ITV/Ferrari Press/East News / Alberto Pezzali/Press Association/East News

W 2005 roku świat obiegło zdjęcie księcia Harry'ego w stroju nazisty. Fotografia pochodziła z balu kostiumowego w którym uczestniczył syn obecnego króla. Po latach okazuje się, że do założenia kostiumu "zmusili" go jego brat i szwagierka.

Książę Harry przebrał się za nazistę na bal

Książę Harry postanowił przerwać milczenie na temat kontrowersyjnego występku sprzed prawie 20 lat. Mąż Meghan Markle zrzucił część winy za włożenie na siebie nazistowskiego munduru na swojego brata, księcia Williama i swoją szwagierkę, Kate Middleton.

Jak podaje Page Six, w biografii Harry'ego zatytułowanej "Ten drugi", pojawia się wątek, który wiele lat temu był na pierwszych stronach gazet z całego świata. Mowa o słynnych zdjęciach opublikowanych przez tabloid "The Sun", na których syn Diany Spencer stoi w koszuli koloru khaki, z opaską ze swastyką na ramieniu. W dłoniach trzyma papierosa i drinka.

Książę Sussexu twierdzi, że książę i księżna Walii "wyli ze śmiechu", kiedy zobaczyli go w stroju nazisty podczas przygotowań do przyjęcia z 2005 roku. Harry miał wówczas 20 lat. Uczestniczył w balu kostiumowym, na którym tematem przewodnim były rdzenne ludy i kolonialiści. William również bawił się na imprezie i przebrał się za lwa.

Książę Harry: William i Kate namówili go, by przebrał się za nazistę?

We fragmencie nadchodzącej książki, Harry wspomina o momencie wyboru stroju. Zdradził, że dysponował dwiema opcjami: mundurem pilota i mundurem nazisty. Postanowił poradzić się brata i jego ukochanej.

Zadzwoniłem do Willy'ego i Kate i zapytałem, co myślą. "Mundur nazistowski" - mówili.

Stwierdził, że zweryfikuje zasadność porady i udał się do brata, by zaprezentować wybrany przez nich kostium. Ponownie dostał zgodę Williama i Kate.

Oboje wyli ze śmiechu: "To gorsze niż trykot Willy'ego! O wiele bardziej śmieszne!"

Strój Harry'ego wywołał falę krytyki. Książę wielokrotnie przepraszał za pomysł i nazwał go największym błędem swojego życia.

Abstrahując od konfliktu pomiędzy braćmi, który sztucznie pompują plotkarskie media na całym świecie, warto zwrócić uwagę na inny aspekt tej historii - niedelikatność w bardzo poważnych sprawach tak zwanych brytyjskich elit. Już sam pomysł na bal w tematyce rdzennych ludów i kolonialistów zakrawa o niesmaczny żart, biorąc pod uwagę, że Wielka Brytania była swego czasu imperium opierającym się na wyzysku podbitych w nielegalny sposób ziem całego świata, doprowadzając do bezsensownej śmierci milionów ludzi, niszcząc rdzenne kultury i kradnąc ich dziedzictwo.

Fakt, że dwóch potencjalnych kandydatów na króla dochodzi do wniosku, że publiczne paradowanie w stroju nazisty jest zabawnym żartem, rzuca przerażające światło na to, jak bawią się utrzymywani przez podatników arystokraci, którzy wyraźnie mieli za nic ofiary zbrodniczej ideologii Adolfa Hitlera. Na potępienie zasługują zarówno Harry, który wpadł na taki pomysł oraz William, który go od niego nie odwiódł.

loader

RadioZET.pl/Page Six

Logo radiozet Dzieje się