Obserwuj w Google News

Książę Harry nie pogodzi się z rodziną? Uciekł z kraju zaraz po koronacji

2 min. czytania
07.05.2023 18:53
Zareaguj Reakcja

Koronacja Karola III była okazją do spotkania brytyjskiej rodziny królewskiej z księciem Harrym. Niestety okazało się, że oficjalna uroczystość prawdopodobnie nie pomogła w odbudowaniu ich relacji. Książę Harry spędził w Wielkiej Brytanii tylko dobę i od razu wrócił do Stanów Zjednoczonych.

książę-harry-nie-pogodzi-się-z-rodziną-uciekł-z-kraju-zaraz-po-koronacji
fot. BEN STANSALL/AFP/East News, James Veysey/Shutterstock/Rex Features/East News

Książę Harry nie odmówił pojawienia się na koronacji ojca. Obserwatorzy życia brytyjskiej rodziny królewskiej mieli chyba nadzieję na pojednanie młodszego syna króla Karola III z ojcem i pozostałą częścią rodziny. Symbolem zgody miała być rozmowa, którą odbył podczas uroczystości. Niestety prawda jest chyba zupełnie inna. Książę spędził w Wielkiej Brytanii zaledwie dobę, a krótki pobyt ponoć przypomniał mu o upokorzeniach, które zaserwowała mu rodzina królewska.

Redakcja poleca

Harry zdenerwował się na rodzinę. Kulisy pobytu księcia w Wielkiej Brytanii

Książę Harry miał spędzić w Wielkiej Brytanii tylko dobę. Na noc zatrzymał się w wyjątkowym dla siebie miejscu i prawdopodobnie po raz ostatnim skorzystał z sypialni we Frogmore Cottage. Rezydencję podarowała mu w prezencie ślubnym sama królowa Elżbieta II. Niestety po opublikowaniu jego biografii „Spare” Karol III zdecydował się odebrać mu Frogmore Cottage, tłumacząc, że nie zamierza utrzymywać „nieoficjalnych” członków rodziny królewskiej.

Rezydencja miała przejść w ręce skompromitowanego księcia Andrzeja, jednak teraz mówi się, że zamieszka tam jedna z jego córek. Na tym jednak nie skończyły się nieprzyjemności pobytu Harry’ego w Wielkiej Brytanii. Księciu miało się bowiem nie spodobać to, jak został potraktowany podczas koronacji.

Redakcja poleca

Książę Harry szybko opuścił Wielką Brytanię. Wrócił do rodziny zaraz po koronacji

Rodzina królewska po uroczystości udała się do Pałacu Buckingham na specjalny lunch. Nie uczestniczył jednak w nim książę Harry. Nie miał on szansy na pogawędkę z pozostałymi „royalsami”. Podobno starczyło mu czasu jedynie na niezobowiązującą rozmowę z księżniczką Anną i księżniczką Eugenią. Daily Mail przekonuje, że książę otrzymał zaproszenie na rodzinny obiad, lecz nie zdecydował się z niego skorzystać.

Dziennikarze Mirror donoszą, że zaraz po koronacji Harry udał się na lotnisko. Ponoć błyskawicznie wyjechał z Londynu, a zaledwie godzinę po zakończeniu ceremonii samochód księcia widziano już na Heathrow. Pośpiech Harry’ego jest jednak zrozumiały. Chciał on bowiem uczestniczyć w imprezie na cześć swojego syna, Archiego. Urodziny chłopca przypadały właśnie w dniu koronacji Karola III.

Myślicie, że jeszcze kiedyś relacje księcia Harry’ego z rodziną ulegną poprawie?

książę-harry-opuścił-wielką-brytanię-zaraz-po-koronacji (1)
fot. Cover Images/East News
książę-harry-opuścił-wielką-brytanię-zaraz-po-koronacji (2)
fot. David Fisher/Shutterstock/Rex Features/East News