Obserwuj w Google News

Król Karol III i Camilla będą koronowani po raz drugi. Będzie kolejna impreza

2 min. czytania
04.07.2023 13:38
Zareaguj Reakcja

Król Karol III oraz królowa Camilla zostaną koronowani po raz drugi. Znów szykuje się wielka feta. Właściwie w jakim celu odbędzie się ponowna koronacja? To już jasne, a wszystko to za pieniądze podatników.

Król Karol III i królowa Camilla zostaną koronowani po raz drugi
fot. Backgrid/East News

Karol III został koronowany 6 maja w Westminster Abbey. Klejnoty przyjęła też jego żona, królowa Camilla. Uroczystość była transmitowana na całym świecie i miała kosztować nawet 100 milionów funtów – wszystko z pieniędzy podatników. Media na całym świecie rozpisywały się nie tylko o koronacji, ale też o gościach. Wielką Brytanię odwiedził nawet książę Harry, dawno niewidziany w gronie royalsów. Jak się okazuje, szykuje się kolejna feta.

Zobacz także:  Tajemnice royalsów wyjdą na jaw? Prywatne zapiski królowej ujrzą światło dzienne

Król Karol III będzie koronowany po raz drugi. Po co?

Karol III będzie wizytował Szkocję i wtedy też, 5 lipca, odbędzie się koronacja monarchy na króla Szkocji. Oficjalna uroczystość odbędzie się w Edynburgu i wiadomo już, jak będzie wyglądał ten wyjątkowy dzień. Karol III otrzyma koronę, berło oraz miecz państwowy, ale te insygnia będą wyglądać kompletnie inaczej od tych, które dostał 6 maja.

- Król zostanie uhonorowany odznaczeniami Szkocji podczas narodowego nabożeństwa dziękczynnego w katedrze św. Idziego po procesji na Royal Mile. Ich Królewskie Wysokości, Książę i Księżna Rothesay również wezmą udział w tym wydarzeniu – przekazał rząd Szkocji. Książę i księżna Rothesay to szkockie tytuły Williama i Kate.

Redakcja poleca

- Szkocja powita nowego króla i królową w lipcu serią wydarzeń z okazji koronacji. W Edynburgu odbędzie się procesja dla obywateli, procesja królewska, narodowe nabożeństwo dziękczynne i salwy z broni palnej – poinformował Humza Yousaf, pierwszy minister Szkocji.

Od Pałacu Holyroodhouse będzie rozciągać się procesja, która sięgnie katedry św. Idziego. Po nabożeństwie zgromadzeni usłyszą salwy z 21 dział, a orszak wróci do Pałacu.

Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS