Obserwuj w Google News

Tajemnice royalsów wyjdą na jaw? Prywatne zapiski królowej ujrzą światło dzienne

Patryk Wołosz
1 min. czytania
28.06.2023 17:22
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta II sprawowała władzę przez siedem dekad. W tym czasie sumiennie prowadziła pamiętnik. Teraz jej zapiski mogą ujrzeć światło dzienne.

Tajemnice rodziny królewskiej wyjdą na jaw? Prywatne zapiski Elżbiety II ujrzą światło dzienne
fot. Photoshot/REPORTER

Królowa Elżbieta II była najdłużej rządzącą monarchinią Wielkiej Brytanii. Władzę sprawowała od 6 lutego 1952 roku do 8 września roku 2022. W tym czasie sporządziła wiele zapisków, które niedługo mogą zostać upublicznione. Król Karol III odtajni pamiętniki swojej matki.

Pamiętniki Elżbiety II zostaną upublicznione

Telegraph.co.uk informuje, że royalsi zdecydowali się na upublicznienie prywatnych zapisków królowej Elżbiety. Za selekcję informacji, które ujrzą światło dzienne, odpowiedzialny jest zaufany kamerdyner monarchini. Wyznaczono dni, które Paul Whybrew ma spędzać na wertowaniu notatek królowej i wybieraniu tych, które powinny zostać odtajnione. Do publicznej wiadomości zostanie przekazana także treść niektórych listów królowej.

Czy to oznacza, że tajemnice rodziny królewskiej wyjdą na jaw? Być może. Należy jednak założyć, że selekcjoner stanie na wysokości zadania i nie dopuści do sytuacji, w której royalsi zostaliby postawieni w złym świetle.

Za rozpowiadanie sekretów rodziny królewskiej od kilku lat odpowiedziani są książę Harry i Meghan Markle. Syn Karola III w swojej autobiograficznej książce zawarł mnóstwo szczegółów na temat swoje prywatnego życia, czym zdaniem niektórych skompromitował rodzinę i wywołał wielkie poruszenie. Media interesowały się jego wyznaniami dotyczącymi służby w Afganistanie i rozpisywały się na temat innych, bardziej intymnych historii Harry’ego.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen

Źródła: RadioZET.pl/Telegraph.co.uk