Obserwuj w Google News

Kinga Rusin na celowniku agenta Tomka. Sprawa trafiła do prokuratury

2 min. czytania
21.11.2023 11:38
Zareaguj Reakcja

Tomasz Kaczmarek, znany szerzej jako agent Tomek, udzielił głośnego wywiadu „Gazecie Wyborczej”, w którym przyznał się, że zawnioskował o nadanie mu statusu świadka koronnego. Głos w sprawie zabrała Kinga Rusin, która miała być jednym z celów Tomka. Była gwiazda TVN wydała oświadczenie.

Kinga Rusin na celowniku agenta Tomka. Sprawa trafiła do prokuratury
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER, SUPERWIZJER TVN/YouTube/screen

Agent Tomek zawnioskował o nadanie mu statusu świadka koronnego. Tomasz Kaczmarek był jednym z najważniejszych funkcjonariuszy CBA i jednym z ulubionych współpracowników Mariusza Kamińskiego, którego obecnie zamierza pogrążyć. Kaczmarek złożył w Prokuraturze Rejonowej w Olsztynie zeznania obciążające Kamińskiego oraz jego zastępcy Macieja Wąsika, którzy mieli zlecać mu operacje polityczne.

Redakcja poleca

Kinga Rusin była celem agenta Tomka. Opublikowała oświadczenie

Głośną sprawę z udziałem Kaczmarka skomentowała Kinga Rusin. Była gwiazda TVN dowiedziała się, że miała być jednym z celów agenta, który przed laty zrujnował karierę i życie Weroniki Marczuk.

Celem był TVN i środowisko tej telewizji. Chodziło m.in. o Edwarda Miszczaka oraz Monikę Olejnik. […] Tam poznałem właśnie towarzystwo pani Marczuk, panią Rusin, pana Piróga. Miałem ich rozpracowywać tylko dlatego, że byli związani z TVN. Chodziło o to, by zebrać na nich haki, oczernić, zniszczyć i pokazać, jaki TVN jest zły. Tego ode mnie oczekiwano. – przekazał Kaczmarek w głośniej rozmowie z „Wyborczą”.

Dziennikarka opublikowała oświadczenie w mediach społecznościowych przyznając, że Kaczmarek robi wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje działania.

Wczoraj dowiedziałam się, że byłam jednym »z celów operacyjnych« agenta Tomka z CBA Powiedział o tym rzeczony agent, Tomasz Kaczmarek, w wywiadzie dla »Gazety Wyborczej«. Poinformował jednocześnie, że chce zostać świadkiem koronnym i ujawnić polityczne zlecenia swoich szefów, pisowskich ministrów, którzy celowali m.in. w TVN. Chce ewidentnie uniknąć odpowiedzialności w zamian za zeznania” – czytamy.

Kinga Rusin zeznawała w prokuraturz. Mówi o odpowiedzialności 

Rusin nie omieszkała wspomnieć o sprawie Weroniki Marczuk, która we wrześniu 2009 roku została zatrzymana przez CBA w związku z domniemanym przyjęciem łapówki. Była gwiazda TVN nie szczędziła Kaczmarkowi mocnych słów.

Kaczmarek wyjawia, że miał za zadanie wniknąć w środowisko TVN, sprowokować osoby występujące na wizji do jakiś kompromitujących zachowań, żeby w ten sposób zniszczyć wizerunek stacji. Działania agenta Tomka nie zburzyły wizerunku TVN, za to zdewastowały życie Weronice Marczuk. To, co zrobił Tomasz Kaczmarek i w jaki sposób to zrobił, było obrzydliwe!” – grzmiała.

Oświadczenie Kingi Rusin
fot. Instagram @

Była gwiazda TVN-u ujawniła, że już lata temu była widziała, jakie metody operacyjne uskutecznia agent Tomek. Rusin zeznawała w tej sprawie w prokuraturze. „Już wiele lat temu złożyłam zeznania w prokuraturze w sprawie metod operacyjnych agenta Tomka, których byłam świadkiem. Osobiście uważam, że zarówno Tomasz Kaczmarek, mający pełną świadomość swoich czynów i ich skutków, jak i jego mocodawcy powinni ponieść pełną odpowiedzialność” – przyznała w oświadczeniu.

Źródła: Radio ZET/Gazeta Wyborcza

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS