Zamknij

Kanye West będzie płacił ogromne alimenty. Sąd podjął decyzję

30.11.2022 11:54

Dwieście tysięcy dolarów — taką kwotę każdego miesiąca Kanye West ma przelewać na konto swojej byłej małżonki. Kim Kardashian będzie musiała przeznaczyć te pieniądze na utrzymanie dzieci.

Kanye West i Kim Kardashian
fot. SplashNews.com/East News

Stało się! Kim Kardashian i Kanye West nie są już małżeństwem. Sąd przyznał im równe prawo do opieki nad dziećmi, choć — jak twierdzi raper — to jego była małżonka przez większość czasu zajmuje się pociechami. Jakby tego było mało, West został obciążony ogromnymi alimentami.

Zobacz także: Kanye West popadnie w ruinę? Współpracownicy odwracają się od muzyka

Kim Kardashian dostanie miliony dolarów

Alimenty to nie przelewki, szczególnie w przypadku Westa i Kardashian. Sąd orzekł, że raper ma przelewać swojej eks-małżonce 200 tysięcy dolarów miesięcznie. Dodatkowo nakazano Westowi pokrywanie połowy wydatków związanych z edukacją i ochroną czworga pociech.

Pieniądze mają wpływać na konto Kim Kardashian najpóźniej pierwszego dnia każdego miesiąca. Oznacza to, że w kilka lat, Kanye przeznaczy na alimenty prawdziwą fortunę.

Choć taki układ może wydawać się niekorzystny dla jednej ze stron, rozwód sam w sobie jest już sporym sukcesem. Nie tak dawno Kanye odmawiał brania udziału w procesie rozwodowym i — jak donosi TMZ — zatrudniał pół tuzina prawników, by walczyli o małżeństwo w jego imieniu. W końcu zdesperowana Kim postawiła na swoim.

Małżeństwo Westa i Kardashian przetrwało 7 lat.

Źródła: RadioZET.pl/TMZ